В цей день потрібно зламати соснову або ялинову гілочку і зберігати весь рік як символ здоров’я і благополуччя.

В православ’ї 13 березня згадують про преподобного Василя Сповідника. За народним календарем дата називається Василь Капельник або день Василя Теплого, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Василій?

Василь жив у Візантійській імперії в VIII столітті. У Константинопольській обителі він прийняв чернечий постриг. Навчався у Прокопія Декаполіта, пізніше став його сподвижником.

Коли почалися гоніння на християнську віру, Василь разом з Прокопієм були кинуті у в’язницю і піддані тяжким катуванням.

Які на цей день існують традиції і обряди?

Наші предки 13 березня обов’язково вирушали в ліс, щоб зломити соснову або ялинову гілочку. Її приносили додому, і зберігали цілий рік в якості символу здоров’я та подружнього благополуччя. Крім цього хвоя ще відмінно очищає повітря і енергетику житла.

Якщо вже вибралися в ліс, то не забудьте і соснових бруньок назбирати. При простудних захворюваннях з них готують цілющі відвари.

До 13 березня вже добре пригріває яскраве весняне сонечко, і починається крапель. Народ на цей рахунок навіть прислів’я придумав: «Коли Василь Теплий приходить, зима починає плакати».

Сьогодні розкажіть Ангелу-Хранителю свої найпотаємніші прохання

Коли в нашому житті трапляються важкі періоди, то навіть невіруюча людина звертається зі своїми проханнями до Вищих Сил.

У православному поданні кожна людина при народженні отримує невидимого захисника, який супроводжує свого підопічного протягом всього життєвого шляху до самої смерті.

Це благі невидимі духи — Ангели-Охоронці, яких Господь приставляє до людей для підтримки і керівництва. Ангели бачать всі наші вчинки, не дають здійснювати невірні дії, направляють на істинний шлях, який угодний Богу.

  25 березня – Феофанів день: традиції, обряди та прикмети

У чому полягає покликання Ангела-Охоронця?

  • Захищати від небезпеки і зла.
  • Навчати людську душу.
  • Доносити прохання і молитви людей до Бога.
  • Надавати людям допомогу в розумінні Божої волі.
  • Постійно забезпечувати духовний зв’язок між Богом і людиною.

Як розмовляти з Ангелом-Хранителем?

Захисники, послані з неба, завжди чують наш внутрішній голос, знають почуття і думки.

У багатьох з нас бували в житті ситуації, коли хочеться виговоритися, комусь розповісти про свої проблеми, вилити душу, але настільки близької людини поруч не виявляється. В такі моменти можна говорити з Ангелом-Хранителем.

Коли зберетеся вкладатися спати, закрийте очі і подумки уявіть, що поруч з вами зараз небесний захисник. Скажіть такі слова:

«Мій Хранитель, даний при народженні. Почуй мене, що розповім і про що попрошу. Стань мені співрозмовником і надай допомогу, від невдач і проблем визволи. Адже сам Бог поставив тебе мені на захист і допомогу. Не порушуй його волі, прийди до мене у важку хвилину. Амінь».

Тепер розкажіть Ангелу-Хранителю про всі свої проблеми і невирішені питання, попросіть про допомогу. Тут не потрібні ніякі заздалегідь завчені тексти, слова повинні бути наповнені щирістю і йти від чистого серця.

Як просити допомоги в Ангела-Охоронця?

На чистому аркуші паперу напишіть свої прохання. Наприклад, якщо в житті почалася чорна смуга і одна за одною переслідують невдачі, попросіть позбавлення від них. Коли хворієте, просіть одужання. Опишіть свої переживання з приводу нещасливого особистого життя.

Важливо! Довгих листів викладати не потрібно, тільки лаконічний і стислий опис проблеми та прохання у її вирішенні.

Тепер візьміть аркуш у руки, закрийте очі і промовте:

«Ангел мій, Хранитель мій! Звертаюся до тебе, бо життя моє наповнилася нещастями і бідами. Прошу тебе, вислухай мої прохання і допоможи. Ти даний мені з народження захист, так і зараз не відвернися, в цей складний момент до мене явися. Амінь».

  Аматорський театр на Яворівщині поставив «Бояриню» за поемою Лесі Українки

Листочок з проханнями сховайте в затишному місці, де його ніхто не знайде.

Погодні прикмети на 13 березня

  • Якщо на Василя Теплого з дахів ще багато бурульок звисає, значить, влітку можна очікувати багатого врожаю зернових.
  • Дощ 13 березня віщує таке ж мокре літо.