Щоб не хворіти, треба вмитися сьогодні особливою водою!

Православні християни 2 квітня згадують Фотинію Самарянку. Дата за народним календарем називається день Фотинії, інформує Ukr.Media.

Ким була свята Фотинія?

Проживала Фотинія (Світлана) в історичній області Ізраїлю — Самарії, в місті Сихарі. Її також називають самарянкою. В Євангелії від Іоанна є опис зустрічі Фотинії з Ісусом, коли він просив напитися криничної води.

Саме Фотинія сповістила місцевих жителів Самарії про месію Ісуса Христа, а потім вона відправилася в різні країни з проповідями християнської віри.

Коли до влади прийшов жорстокий римський імператор Нерон, Фотинію схопили разом з сестрами, синами Іосією і Віктором, і іншими християнами. Всі вони стійко витримали муки, і віри своєї не зрадили.

Тож імператор наказав піддати Фотинію мученицькій смерті — на ній обдерли шкіру і тіло кинули в колодязь. Це трапилося в 66 році.

Які на цей день існують традиції й обряди?

Існує давня слов’янська традиція — вшановувати і славити льон 2 квітня. Рано вранці господині несли на вулицю речі, пошиті з льону, і вішали їх на паркани, хвіртки, березові гілки. Вірили, що після такого обряду лляний одяг принесе своїм господарям сили і міцне здоров’я.

Незаміжнім дівчатам до цього дня потрібно було закінчити вишивку довгих лляних весільних рушників, їх робили від 2 до 6 метрів. У день Фотинії дівчата збиралися разом і водили з рушниками хороводи, залучаючи так у своє життя гарних наречених.

Також 2 квітня самотні жінки і дівчата закликали свою другу половинку за допомогою лляних рушників з вишитими на них ініціалами коханого чоловіка або двома рибками. Треба було на цілий день повісити такий рушник на вхідних дверях.

  Копію першої збірки п'єс Шекспіра продали на аукціоні за рекордну суму

Сьогодні кринична вода захистить вас від недуг

У день пам’яті мучениці Фотинії, яка напоїла самого Ісуса Христа, а потім була утоплена у криниці, особливо шанується у християн кринична вода. Люди здавна вірять, що 2 квітня вона володіє цілющою могутньою силою і може вилікувати різні недуги.

У народі кажуть, що сьогодні в колодязях хлюпається і радіє душа Фотинії Самарянки, від того вода в них така чиста і чудодійна.

Наші предки 2 квітня рано вранці вирушали набирати воду з колодязів. Вмивалися нею всі члени сім’ї, потім окропляли стіни в будинках та господарських будівлях, домашню худобу, дерева і кущі, земельну ділянку.

Вірили, що після такого обряду всі домашні і свійські тварини будуть здорові і живі протягом року, а на ділянці і в саду щедро родитимуть влітку овочі з фруктами.

Народ навіть прислів’я на цей рахунок придумав: «Водою криничною сад і город окропи, неврожай і гнилість вижени геть», «Криничною водою на Фотинію вмийся, і більше нічого у своєму житті не бійся».

Особливо кринична вода лікує сьогодні весняну лихоманку, в народі цю хворобу називають вісницею. Треба просто набрати в колодязі води й вмити нею хворого.

Молоді матусі окроплюють такою водою дитячий льняний одяг, а потім надягають його на ніч на дитину. Малюки будуть міцно спати здоровим сном, і нічниця їх не потурбує.

Одяг потрібно зберігати і не прати протягом року до наступного дня Фотинії. Його також надягають на дитину, коли та хворіє.

Обряд для залучення удачі

Сьогодні можна з допомогою колодязної води залучити у своє життя везіння. Наберіть з колодязя воду у відро чи велику миску і поставте в центрі столу. Заздалегідь придбайте в церкві три свічки (це потрібно зробити в один з літніх днів — субота, неділя, середа).

  Міжнародний день клієнта - відзначається 19 березня

Розташуйте свічки навколо відра або миски трикутником. Тепер запаліть їх і скажіть змову:

«Прошу тебе, водиця, печаль і смуток змий з мене геть. А везіння хай завжди буде поруч зі мною. Нехай іде від мене назавжди й навіть не наближається будь-яка біда».

Тепер йдіть у ванну, облийте себе з голови до ніг заговореною водою і промокніть обличчя і тіло лляним рушником.

Погодні прикмети на 2 квітня

  • Якщо у ніч на Фотинію голосно гавкає на Місяць пес, значить, вдень очікується сильний вітер.
  • Якщо 2 квітня з ранку і до вечора ллє дощ, значить, влітку чекайте багатого врожаю на гриби і ягоди.