20 червня — Федот Урожайник: історія, традиції та прикмети свята. Всі сновидіння з 19 на 20 червня є порожніми.

Федот Урожайник є великого значення святковою подією, яку відзначають в народі 20 червня. Щорічно в цей літній день церква свято згадує Феодота Анкірського — найголовнішого покровителя над врожаями. Народ почав називати Федота Урожайником, тому як погодні умови стали вісником майбутнього врожаю жита, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Феодот проживав своє життя в Анкірі, який територіально розташований в Малій Азії. Він утримував невеликий заїжджий дворик і там же працював корчмарем. Ставши одруженим чоловіком, він цілком присвятив себе християнським вченням. Навколишні слухаючи його настанови, щиро каялися і ступали на шлях віри істинної. За все це господь прийняв рішення наділити його даром зцілення хворих.

За часів гонінь на християн до влади прийшов новий правитель на ім’я Феотенк, який відрізнявся грубими і нещадними діями. Всім своїм напором і владою він змушував Феодота назавжди відмовитися від віри в Христа. Мученика піддавали жорстоким і жахливим тортурам тривалий час. Але він не мав наміру здаватися, Ім’я Господа не сходило з його вуст. Зрештою після найжорстокіших катувань Феодот загинув від меча.

Традиції та обряди

20-го червня щиро помолившись святому Феодоту, слід просити вберегти від всяких напастей, а тільки потім можна скупатися у водоймі. Згідно з повір’ям святий забороняє водним духам влаштовувати пустощі. Наприклад, не варто побоюватися русалок, якщо вона попадеться Федоту, то вмить позбудеться волосся.

У цей день зверталися з молитвами до Феодота Анкірського і просили хорошого хлібного врожаю. Всі бажали теплих і ясних погодних умов, щоб великими вродили зернові культури. Дощ був не бажаний, він віщував неврожай.

У частих випадках в літній червневий день ллють проливні дощі з грозами. Надія на бажаний урожай зовсім зникає. Дощові зливи супроводжувані грозою є вісником тривалої негоди.

  Співачка Нюша показала нові знімки маленької дочки Сімби

Це той самий проміжок часу, коли всі посіви вже закінчені, а сінокіс ще не починався. Всі селяни проводили вільний час з користю для особистих справ. За звичаєм жінки починали прання. У великого розміру баки партіями закладалися речі, зазвичай, це була постільна білизна. Потім заливали їдким лугом і на тривалий час кип’ятили на багатті. За допомогою возів білизну везли полоскати. З верхнім одягом поводилися по-іншому. Його вибивали, очищали і ретельно сушили.

Прикмети

  • Коли навіть вдалині чути громовий гуркіт, то найближчі дні погода буде непогожою. Гуркіт чути всюди — не уникнути швидкого похолодання в супроводі градів.
  • Тепла погода в цей день віщує хороший урожай на зернові культури. Якщо протягом дня лив дощ, врожаю може зовсім не бути.
  • Люди, які народилися 20 червня з легкістю домагаються великих перемог в житті і володіють неосяжною велелюбністю.
  • Дим від розведеного багаття клубочиться, встеляє землю і їсть очі, то погодні умови різко зміняться, настане тимчасова негода.
  • Вранці голуби тісно притискаються один до одного — погода буде несприятливою.
  • Павуки в нічний період розширюють свої сітки — до сильних вітрів.
  • Коли голуби в ясну погоду шукають надійного укриття, то не за горами проливні дощі.
  • Потемнілі сонячні промені вісники найсильнішої грози.
  • Бджоли мирно сидять на стінках вулика — до спеки.
  • На веселці, яка раптово з’явилася, переважає червоний відтінок — до вітру.
  • У вечірній час голосно квакають жаби — говорять про встановлення гарної погоди.