Дівчатам в цей день потрібно було шити вбрання на майбутнє.

Народне свято день Авмросія відзначається 20 грудня 2019 року (за старим стилем — 7 грудня). В церковному календарі це дата вшанування пам’яті святого Амвросія, єпископа Медіоланського, інформує Ukr.Media.

Історія

Амвросій народився в IV столітті в місті Тревіре (Італія) в родині знатних християн. Він отримав гарну освіту і став керуючим кількох провінцій в Мілані.

Після смерті батька Амвросій покинув місто і переїхав в Рим. Підвищуючи свою освіту, він почав працювати адвокатом, а потім і радником префекта. У 370 році був призначений на посаду префекта в місті Медіолані. У 374 році він пройшов хрещення і зайняв посаду єпископа. Амвросій пожертвував все своє майно церкві і до самої смерті вів суворий спосіб життя.

Все своє життя він присвятив боротьбі з язичницькими ідолами і аріанством. Багатьом надав допомогу в прийнятті християнської віри, а здобута освіта допомагала йому уникати ворожнечі і нерозуміння. У 397 році він відійшов у інший світ.

Традиції та обряди

Цей день традиційно накладає заборону на розважальні гуляння до Нового року. Жителі продовжують підготовку до Різдва. Жінки збираються в будинку, змінюють фіранки, підмітають, перевіряють заготовки. Чоловіки ріжуть свиней і курей, коптять рибу, сало і м’ясо.

Незаміжні дівчата сідають за шиття та вишивку. Існує повір’я, що чим красивіші будуть наряди, тим швидше на них звернуть увагу женихи, і дівчина вискочать заміж.

Прикмети

  • Якщо стоїть ясна погода — чекай швидких морозів.
  • Якщо сніг щільно до огорожі ліг, то майбутній урожай буде бідним, а якщо ж між огорожею і снігом є зазори, то багатим.
  • Погода на Амвросія є дзеркальним відображенням січневої погоди. А наступні 11 днів показують погоду на наступні місяці. Так, погода 21 грудня показує лютий, 22 грудня — березень і так далі.
  • Якщо сніг лежить мокрий, то літо буде вологе і дощове. Якщо він сухий, то літо буде сухе.
  • Якщо сонце ховається в хмарах — чекай швидкого снігопаду. Якщо воно оповите туманним колом (серпанок його застеляє), то бути хуртовині.
  • Якщо зима видалася холодною, то бути весні непогожій, а літу спекотним, і навпаки.
  Spotify зробив доступним для українців сервіс подкастів