20 квітня — день мучениці Акуліни: історія, традиції та прикмети свята. Якщо подивитися сьогодні у вікно, то так ви біду велику на себе накличете.

Акулінин день, походження якого повністю пов’язане з ім’ям Святої, святкується за новим стилем 20 (7) квітня, інформує Ukr.Media.

Багато жителів земної кулі, часто відвідують християнські церкви, храми, інші сильно значущі для православних християн місця, постійно намагаються повністю дотримуватися старовинних традиційних правил і обрядів.

Історія свята

Назва яскравого, барвистого, вельми цікавого християнського торжества, позначеного в точних датах, сьогодні безпосередньо пов’язана з однією з дівчат, яка являється таємною християнкою. А також, яка проживала набагато раніше сьогоднішнього дня на території одного з міст, що вважається в цей час частиною Туреччини, розташованої поблизу Чорноморського узбережжя.

Імператор Максиміан в той далекий час щодня переслідував християн разом зі своїми слугами, несподівано для дівчини зловив її і замкнув у темниці. Християнка не витримала всіх мук і звернулася зі своїми правильними, переконливими промовами до інших в’язнів, які перебували у повністю неосвітленій, темній, сирій, непристосованій для знаходження бранців, темниці, до рішення суду.

Дівчина, як могла, трималася з останніх сил за своє життя, розташувавшись разом з іншими людьми, що зневажали нову віру, в некомфортному, незатишному приміщенні. А також і постійно підтримувала інших християн, які страждають за віру в Господа Бога.

Стражники, які дізналися про подію, доповіли все царю. Імператор, якого охопив нежданий, сильний гнів, наказав слугам відрубати практично всім ув’язненим голову.

Традиції та обряди

Збираєтеся відправитися на водойму і в багато інших цілком цікавих, дивовижних місць під час проведення одного з урочистих християнських заходів для того, щоб пустити вінок, сплетений з перших, дозволених державою квітів? Врахуйте!

Ходити одним дівчатам на повноводну, що несе стрімкі води річку, не можна. Інакше русалки, і інші «мешканки» річкового дна можуть дуже злобно пожартувати над представницями прекрасної статі.

  У віденському палаці-музеї Бельведер з’явився україномовний аудіогід

Річкові діви, що мешкають на поверхні водойми, останнім часом сильно шкодять і чоловікам, вони:

  • плутають або рвуть рибальські сітки;
  • забирають натільні, і багато інших речей;
  • заманюють на глибину;
  • доводять до непотрібного результату;
  • накликають на людину нещастя.

Щоб не боятися заходити в воду, а також і цілком захистити сім’ю і дітей від різноманітних русальних пустощів, початківці і досвідчені господині зобов’язані покласти до ніг Святої Акуліни квіти, свічки, ладан, і іншу церковну атрибутику.

Прикмети

  • Рік буде врожайним, якщо на Акуліну за вікном стоїть непогожа, погана погода.
  • Наступ теплої пори року обіцяє яскравий, сонячний, прекрасний день.
  • У лісі виросте величезна кількість грибів і ягід, якщо на небі у вечірній час з’явиться багато зірок.
  • Поява високих купчастих хмар віщує прекрасну зміну погодних умов.
  • Благополучне вирішення справ несуть сновидіння, побачені в ніч з 18 по 20 квітня.