20 серпня — день Марини-Пімени: історія, традиції та прикмети свята. Не можна гуляти на вулиці вночі цього дня — можна надовго захворіти.

Марини-Пімени це свято для віруючих православних. Його відзначають щорічно в день 20 серпня (7 числа за старим стилем). У цей знаменний день віруючі вшановують двох великомучеників: Пімена Печерського, Марина Кесарійського. Вони багато страждали за віру, прийняли мученицьку смерть, і були винагороджені вічною повагою, шануванням віруючих послідовників, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Преподобний Пімен Багатохворобливий з дитинства мав досить погане здоров’я, постійно хворів. Його батьки були в повному розпачі. Хлопчик постійно просив відвести його в монастир. У Києво-Печерській обителі він молився про продовження мук, благав постригти його в ченці. Батьки ж мріяли про інше, просили у Господа про одужання сина. Православні вірять, що обряд постриження був проведений ангелами. Після, багато хто стверджував, що бачили на дитині чернечі шати. Хвороба його тривала, довгі роки він мучився. Однак, йому випав шанс послужити такому ж хворому. Пімен вилікував ченця і взяв слово, що він буде все життя підтримувати нужденних. Але той слова свого не дотримав, тому незабаром знову захворів. З тією ж умовою Пімен повторив лікування. Також за переказами, рівно за три дні до смерті він повністю одужав і попрощався зі своїми братами.

Мученик Марин, за легендами, жив в III столітті. Римською імперією управляли імператор Валеріан, його син-соуправитель Галлієн. Одного разу під час язичницького свята Марин раптово зруйнував жертовник, потім оголосив, що тепер є християнином. Після цього його жорстоко мучили, катували, незабаром відрубали голову.

Традиції та обряди

Пироги з малиною були улюбленими ласощами в день Марини. Вважалося, що вона вже відходила, передаючи естафету брусниці та іншим осіннім ягодам. Журавлі, зазвичай, вже відлітали на південь, залишаючи свій будиночок. Густі ліси одягалися в золото, скидаючи літнє зелене листя. З 20 серпня починався посів озимих культур. У цю дату заведено допомагати незаможним, сиротам. Люди приносили їжу, одяг, випічку. Також на Русі завжди допомагали вдовам і сиротам прибирати хліб.

  21 лютого — день Захарія: історія, традиції та прикмети свята

Прикмети

  • У лісі після дня Марини вже було неможливо зібрати малину.
  • Якщо раптом в цей день не видно павуків, значить, потрібно чекати погіршення погоди.
  • Світлий, яскравий день без хмар — осінь буде тепла і хороша.
  • Осінь настане рано і буде вогкою, холодною, якщо лелеки збираються відлітати.