22 червня — Кирилів день: історія, традиції та прикмети свята. Сьогодні не можна вбивати комарів після полудня, інакше їх стане набагато більше.

Кирилів день — важливе свято для православних християн. 22 червня — не тільки найдовший день у році, але і святе торжество віри в церковному календарі, тому що дата пов’язана з важливими релігійними діячами минулого — святителем Кирилом Олександрійським і преподобним Кирилом Білоезерським. Для народу Русі протягом багатьох століть в цей день літо вступало в свої права, повністю “змінюючи на посту” весну, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Релігійні оповіді пов’язують Кирилів день з двома значущими фігурами, що зробили серйозний вплив на розвиток християнської (і православної — зокрема) церкви — Кирилом Олександрійським і Кирилом Білоезерським.

Кирило Олександрійський, як священнослужитель, почав свій шлях з 6 років життя в монастирі, розташованому біля Нітрійських гір. Результатом тривалого процесу зростання в ньому непохитної віри стало призначення його дияконом з можливістю ведення проповідей. У 412 р., після смерті чинного патріарха Олександрійського, Кирило призначається на цей пост. За період свого правління він провів безліч планомірних переслідувань і гонінь інакомислячих в ім’я захисту і очищення віри. Головним його досягненням тоді стало повне вигнання з Олександрії юдеїв. Помер святитель в 444 р. попри те, що його діяльність не особливо підтримувалася володарями Римської імперії, Кирило Олександрійський зміг створити кілька значущих релігійних праць з трактуванням біблійних сказань і про догматизм.

Другий святитель, з яким пов’язують Кирилів день, народився і жив у Москві. Залишившись сиротою в ранньому віці, він тривалий час був під опікою у боярина, який доводився йому родичем. Світський спосіб життя завжди був чужий Космі (ім’я, дане майбутньому Кирилу Білоезерському батьками), тому подальший релігійний шлях він вибрав, відправившись в Симонів монастир, де він і отримав після постригу ім’я Кирило. Ставши згодом архімандритом монастиря, втік від гнітючої його слави в відлюдництво, результатом якого стала ініціатива Кирила — заснування Кирило-Білозерського Успенського монастиря на березі Білого озера. На думку сучасників, преподобний володів особливою прозорливістю і навіть даром зцілення. Через трохи більше, ніж сто років після смерті, був зарахований до лику святих.

  Лілія Подкопаєва знову чекає дитину

Традиції та обряди

Для православних людей свято має велике значення, тому в цей день заведено відвідувати молебень, присвячений двом святим. Також в цей день в релігійних установах проводяться лекції з православ’я. Це є своєрідною даниною діяльності Кирила Олександрійського і Кирила Білоезерського, дії яких були спрямовані якраз на духовну просвіту людей.

22 червня варто відкласти мирські справи і зробити вибір на користь, наприклад, читання православної літератури. Особливо корисною буде благодійність на користь менш успішних представників населення, це одна з найдавніших традицій Кирилового дня. Рясному застіллю варто віддати перевагу скромних прийомам їжі без вишуканих страв і делікатесів. Люди, що відносяться до релігії в меншій мірі, в цей день можуть просто привітати всіх близьких і знайомих Кирилів з іменинами.

Прикмети

Головне вірування народу полягало в тому, що Кирилів день — справжній початок літа. 22 червня весну остаточно змінює літо, починається збір ягід суниці і чорниці. Люди щиро вірили, що, якщо не задобрити сонце в цей день, воно просто спалить урожай. Тому багато людей проводили спеціальні обряди, але при цьому не можна було займатися роботами з висадки рослин або їх пересаджування.