23 травня — день Симона Зілота: історія, традиції та прикмети свята. В цей день шукали скарби — були впевнені, що апостол обов'язково допоможе знайти їх.

Всенародне свято день Симона відзначається щорічно 23 травня. У календарі Православної церкви, день присвячений шануванню Апостола Симона Зілота (Кананіта), інформує Ukr.Media.

Історична довідка

Симон був зведеним братом Христа від попереднього шлюбу його мирського Отця Йосипа. Він займався рибальством.

Одне з Великих чудес Христос зробив саме на весіллі брата. У розпал урочистостей, на столі у новоствореної сім’ї закінчилося вино. За місцевими повір’ями — погана ознака, що обіцяла молодятам горе і нещастя.

Тоді Марія упросила сина допомогти молодятам, і з волі Спасителя, спорожнілі чани знову наповнилися ігристим напоєм. Побачивши таке диво, Симон ревно повірив у Христа. Через пару тижнів він кинув дружину і пішов мандрувати зі Сином Божим, ставши його учнем і першим з Апостольської дюжини.

Про служіння і проповіді Симона в історії збереглося більше усних переказів, ніж задокументованих джерел, тому деталі його життя мають кілька трактувань. Достеменно відомо, що він проповідував на території Північної Африки та Близького Сходу: він був у Єгипті, Мавританії, Лівії та Юдеї. Також відомо, що він помер мученицькою смертю. Але точних свідчень де це сталося не залишилося.

Традиції та обряди

У народі святий був покровителем знахарів і травників і сподвижником в знаходженні скарбів. На день Симона знахарі і цілителі працювали не покладаючи рук, щоб запасти якомога більше рослин. Люди вірили, що в цей час вони володіють особливим концентрованим (не завжди лікувальним) ефектом.

Перед зборами, потрібно було помитися, одягнутися у все пране і випросити допомоги і благовоління у матері-землі. Трави збиралися не руками, а серпами. На крайній випадок: чистими тканими відрізками або рушниками.

Було прийнято пучок свіжозібраних трав залишали у головах немовляти. Якщо той незабаром в’янув, значить дитина незабаром захворіє.

  Міжнародний день відмовника від військової служби за переконаннями совісті відзначають 15 травня

23 травня заборонялося орати на землі. Не можна було вставляти в ґрунт різну колючо-ріжучу зброю і садовий інвентар. Люди вірили, що в цей день, сама Мати-Земля засіває луки і поля своїм насінням. Тому свято ще називали “Симон посів”.

Діти в цю пору були поголовно в служінні у травників — за допомогу їм обіцяли щедру винагороду у вигляді дрібних монет і різноманітних солодощів.

Чоловіки намагалися багато не пити і допомагали по господарству дружинам.

Деякі з досвітньої зорі відв’язували ланцюгових собак і йшли за ними. Існувало повір’я, що якщо господар добрий і щедро годував їх, то тварини можуть привести до заритих скарбів. У зворотному випадку, вони обов’язково наткнуться на змію.

Прикмети

  • З ранку дощ пішов — влітку будуть часті негоди;
  • Купчасті хмари по небу пливуть — погода в найближчі дні буде теплою і сонячною;
  • Птахи перед світанком щебечуть — до грози;
  • Зустріти в цей день в лісі дрозда — до багатства;
  • Спіймати в річці рака — до великої удачі;
  • Зустріти змію або жабу — до хвороб і розорення;
  • Розбити на вулиці посуд — до розбрату у родині;
  • Корову доїти — грошима смітити.