Дівчата і жінки в цей день вишивали спеціальний рушник, який служив надійним оберегом під час пологів.

Анастасія Узорішительниця у 2021 році святкується 4 січня. Це православне свято. За старим стилем воно відзначається 22 грудня. Дата присвячена православній великомучениці Анастасії. Віруючі люди вважають, що вона є покровителькою стражденних людей і вагітних жінок. У тих, хто шанує Анастасію полегшуються страждання. Вважається, що вона надасть сил, полегшить наявні хвороби і захистить від інших страждань, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Анастасія народжена була в Римській імперії в період розквіту язичництва і гонінь християн. Її сім’я також належала до язичників, крім матері, яка таємно була віруючою християнкою. Мати змогла передати Анастасії свої знання про Ісуса Христа і виховати в ній любов до християнської віри.

Анастасія все життя намагалася допомагати оточуючим її нещасним людям. Потай від своєї сім’ї під виглядом жебрачки вона допомагала в’язням. За це була жорстоко покарана своїм чоловіком.

Після загибелі свого чоловіка Анастасія продовжила благодійну діяльність. Вона роздала більшу частину сімейного майна нужденним.

У період гонінь кілька разів Анастасія опинялася за стінами в’язниці. Її катували голодом, намагалися втопити. Але чудесним чином ця дівчина залишалася жива і продовжувала проповідувати свою віру. Вона допомогла хреститися сотням людей. Загинула Анастасія від розп’яття на хресті. Її засудили до спалення. Однак, згідно з легендою, вона померла до того, як загорілося багаття.

Традиції та обряди

Найбільш шанованими в цей день є жінки, які мають дітей, а також предки роду.

Однією з основних традицій є пісна каша, яку подають вагітним. Така каша в цей день посприяє збільшенню фізичних і моральних сил, поліпшенню, як матері, так і майбутньої дитини.

  «Відійти від літератури вбивць»

У цей день, на удачу, рекомендується дівчатам власноруч вишивати родові обереги та рушники.

Прикмети

  • Варто звернути увагу на погоду в цей день. Такою ж вона буде і в жовтні цього року.
  • Бурульки, які утворилися в цей день повідомляють про майбутній гарний урожай.
  • Також варто звернути увагу на напрямок руху хмар. Про швидкий снігопад говорять хмари, що рухаються проти напрямку вітру.