Сьогодні просять небеса здоров’я для дітей.

У православному світі 9 березня згадують про перше і друге обретіння глави Іоанна Предтечі. За народним календарем дата називається день птахів, Іванів день або Набуття, інформує Ukr.Media.

Що означає це свято — обретіння глави Іоанна Предтечі?

Іван Предтеча був найближчим попередником Ісуса Христа, а його голова — найбільш шанована частина мощей. Є три оповіді про обретіння глави і щодо кожної з них у православ’ї встановлено свято. Чудове перше і друге обретіння святкують в один день — 9 березня.

На Русі слову «обретіння» надавали трохи інший сенс. У народі це свято пов’язували з пернатими, з їх прильотом з теплих країв і весняною поведінкою. Люди вірили, що сам Іоанн Предтеча повертає птахів на батьківщину дивом своєї голови.

Одні пташки тільки починають вити гнізда, інші до цього дня вже знесли і висиджують яйця, являючи собою символ обретіння будинку і потомства. Звідси і пішла народна назва дати 9 березня — день птахів.

Які на цей день існують традиції і обряди?

З 9 березня на деревах розвішують шпаківні на допомогу пернатим маленьким друзям. Сьогодні людина допомагає шпакам облаштуватися, а влітку вони захистять сад і город від шкідливих комах.

До цього дня на Русі чекали прильоту перших лелек і жайворонків, саме їх вважали символом домашнього благополуччя і подружнього щастя. Щоб не відлякати від свого дому цих важливих пташок, люди 9 березня не бралися за домашню роботу — господиням була заборона на прасування, прибирання, шиття та прання.

Зверніться сьогодні до небес і попросіть здоров’я дітям

Будь-яка мати своєму чаду бажає здорового розуму, міцного здоров’я, гарної пам’яті і сил. З проханнями дарувати дітям всі ці якості жінки щодня звертаються до Господа, Вищих Сил, небес. Але чи завжди наші звернення доходять? Чи правильно ми просимо?

  Двадцять п’ятий Бонд та переможниця Канн

Як молитися — це особисте рішення кожної жінки. Можна придбати в храмі спеціальний молитвослов, де зібрані молитви на всякі життєві потреби, або звертатися до Бога своїми словами.

У молитвослові подивіться розділ «Молитви про дітей» та виберіть для себе найбільш відповідну, яку найлегше вимовляти. При необхідності загляньте в розділ «Молитви про зцілення хворих», якщо дитина раптом захворіла.

Молитви про здоров’я дітей можна читати самостійно в домашніх умовах. Це треба робити перед іконами Спасителя, Божої Матері або інших святих. Обов’язково при цьому запалюйте свічки або лампадку, їх можна придбати в церковній крамниці. Можете замовити прочитання молитви в храмі (наприклад, «Сорокоуст за здоров’я»).

Пам’ятайте, що найсильніша молитва — це та, яка йде від чистого серця, читається з щирою і глибокою вірою. Іноді вона дає більше ефекту, ніж дорогі медичні препарати, і може діяти, навіть коли дитина знаходиться далеко від матері.

Дуже важливо, щоб при читанні молитви вас ніхто і ніщо не відволікало. Перед тим, як молитися, постарайтеся пробачити своїх ворогів і кривдників, тих, хто зробив боляче. Самі попросіть вибачення у людей, яких справою або словом (можливо, навіть ненавмисно) образили ви. Головне, це повне примирення з усіма.

Молитися можете як вдома, так і в храмі. Господь чує наші прохання скрізь і всюди, вимовляєте їх чітко, розбірливо і не дуже голосно.

Важлива умова! Молитися можна тільки за хрещену дитину.

Зараз навіть медицина визнає чудодійну молитовну силу. Коли мати щиро звертається до Бога, Діви Марії чи святих з проханнями допомогти хворій дитині, одужання приходить швидко. Молитва віруючої людини може зцілювати навіть від страшних і важких захворювань.

  27 лютого — Кирило Весновказівник: історія, традиції та прикмети свята

Коли після хвороби дитина йде на поправку, росте здоровою і веселою, мама не повинна забувати звертатися до Бога з подякою за одужання, за те, що вона була почута, а її прохання виконане.

Погодні прикмети на 9 березня

  • За поведінкою птахів сьогодні визначають погоду на найближчий час. Якщо пернаті настовбурчилися — чекайте негоду. Синиці співають — бути теплу. Пізно ввечері закувала зозуля, курочки на сідало всілися рано чи качки з гусьми сховали під крильцями свої дзьобики, отже, з завтрашнього дня вдарять міцні морози.
  • Якщо до 9 березня лелеки з жайворонками повернулися з теплого краю, значить, влітку можна чекати багатий урожай хлібних культур.