Актуальні новини

24 березня – Міжнародний день права на встановлення істини у відношенні грубих порушень прав людини і гідності жертв

Цей день проводиться, в першу чергу, для того, щоб вшанувати пам’ять жертв грубих та систематичних порушень прав людини.

21 грудня 2010 року свого резолюцією A / RES / 65/196 Генеральна Асамблея ООН проголосила 24 березня Міжнародним днем права на встановлення істини у відношенні грубих порушень прав людини і гідності жертв, інформує .

Дата проведення Міжнародного дня пов'язана з ім'ям Оскара Арнульфо Ромеро – відомого католицького священика і архієпископа Сальвадора, що виступав проти всіх форм насильства, бідності, соціальної нерівності, вбивств і тортур. Ромеро очолив кампанію боротьби за права людини в Сальвадорі і за припинення збройної конфронтації. За свої погляди архієпископ піддавався нападкам з боку прихильників радикальних течій, і, врешті-решт, був убитий. Це сталося 24 березня 1980 року.

Представники ООН визнали цінність і важливість проробленої Оскаром Ромеро роботи і прийняли рішення встановити нову дату в день загибелі архієпископа – Міжнародний день права на встановлення істини у відношенні грубих порушень прав людини і гідності жертв.

Метою проведення Міжнародного дня є:
– визнання важливості заохочення пам'яті жертв грубих і систематичних порушень прав людини і важливості права на встановлення істини і справедливості;
– визнання при цьому необхідності віддати данину поваги тим, хто присвятив життя боротьбі за заохочення і захист прав людини або загинув у цій боротьбі;
– визнання тих цінностей, які відстоював Ромеро, і його відданості служінню людству, в контексті збройних конфліктів, як прихильника гуманізму, відданого ідеї захисту прав людини, захисту людських життів і заохочення людської гідності, його постійні заклики до діалогу і його неприйняття всіх форм насильства з метою усунення збройної конфронтації.

Міжнародний день проводиться, в першу чергу, для того, щоб вшанувати пам'ять жертв грубих і систематичних порушень прав людини, а також нагадати про важливість права на встановлення істини і на справедливість.

  Людмила Барбір розповіла про свою маму і зворушливо привітала її з днем народження

Право на встановлення істини закріплено в Міжнародній конвенції для захисту всіх осіб від насильницьких зникнень від 2010 року. Це право визнається в ряді інших міжнародно-правових актів, а також національних законах, судових рішеннях і резолюціях міжурядових органів.

У цей день проводяться заходи, покликані віддати шану тим, хто присвятив життя боротьбі за права людини.

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь