Душі померлих сьогодні бродять серед нас. Як уникнути біди?

У православному світі 24 серпня згадують ранньохристиянського святого Євпатія Катанського (Сицилійського). За народним календарем дата називається день Євпатія, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Євпатій?

Євпатій жив на сицилійському острові в Катанії в III-IV століттях, в місцевому храмі перебував на службі на посаді архідиякона. За часів правління жорстоких імператорів Діоклетіана і Максиміана були сильні гоніння на християнську віру. Євпатію запропонували зректися своїх переконань, але він відмовився і продовжив проповіді Євангеліє.

Тоді його заарештували і помістили у в’язницю. Після семи днів безперервних молитов Бог почув Євпатія і створив диво. У темниці пробилося водне джерело, і ув’язнений зміг напитися. Мучителі придумували різні суворі катування для Євпатія, і, врешті-решт, відрубали йому голову.

Які обряди і традиції існують на цей день?

На Русі 24 серпня люди йшли збирати обліпиху, зазвичай, до цього дня вона вже достигала. Жінки потім вдома варили смачне обліпихове варення, просто перетирали свіжі ягоди з цукром, або сушили їх.

Ці сонячні ягідки дуже корисні, на їх основі готують засоби для зцілення від шкірних недуг, виразки шлунка і кишечника, гастриту, серцевих захворювань.

Обліпиха сприяє поліпшенню обмінних процесів в організмі, уповільнює старіння органів і тканин, знімає запальні процеси, загоює шкірні вади, порізи, опіки, рани.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

За традицією, на зиму стригли овечок, щоб до настання холодів вони встигли новою шерстю обрости. З переробленої вовни в’язали теплі шкарпетки і рукавиці, а повсть йшов на валяння валянок.

Стрижкою овець займалися чоловіки, а жінки в цей день собак з кішками вичісували. Їх шерсть використовували для виготовлення поясів, які не лише від зимових морозів захищають, але і від спинних болів зцілюють.

  Як виглядає актор і майстер бойових мистецтв Чак Норріс у 83 роки

Якщо сьогодні вишивати або шити надумаєте, то будьте гранично акуратні. Вколовши голкою палець, накличете сварку з коханим. А сплутані під час рукоділля нитки віщують низку неприємностей.

Сьогоднішній день небезпечний, тому дотримуйтесь заборони!

День Євпатія у наших предків вважався одним з найнебезпечніших в році. У ніч на 24 серпня на болотах і кладовищах загорялися блукаючі вогники.

Згідно з народними повір’ями, це блукали по землі душі людей, померлих від насильницької смерті, а також самогубців і потопельників. Поневіряються вони, тому що і в рай, і в пекло їм дорога закрита.

Народ подейкував, що цієї ночі бродять по кладовищах привиди, виють жалібно або голосно свистять. А в денний час не менші жахи творилися на болотах — нікого не видно, а пісні чуються.

Вірили, що це примарний білий кінь шукає свого вершника, і якщо зустріне кого на шляху, то забере з собою в пекло.

Чого категорично не можна робити 24 серпня:

1. У цей день не ховали померлих. Побоювалися, що в порожній могилі (перед тим, як труну в неї опускати) побачать душі, які ширяють.

2. Не відкривайте сьогодні вдома вікна і кватирки.

3. Не можна 24 серпня ходити на кладовища і в болотисту місцевість.

4. Заборонено в день Євпатія відправлятися на природні водойми (озера, річки, ставки). Особливо це відноситься до рибалок, вже один день можна і без рибки потерпіти. Того, хто порушить заборону, потопельники можуть затягнути на саме дно.

5. Наші предки в цей день не вживали спиртні напої. Боялися, що в п’яному стані можна на власні очі побачити неприкаяні душі і сильно злякатися.

Погодні прикмети на 24 серпня

  • Якщо сьогодні, коли сонце встає, йде дощик, значить, негода затягнеться ще на кілька діб.
  • Яскраве сонце 24 серпня віщує сухий, не дощовий вересень.
  7 лютого — Григорія Богослова: історія, традиції та прикмети свята