Актуальні новини

25 лютого – Олексіїв день: традиції, обряди та прикмети

Чому сьогодні те, що ви хочете примножити, потрібно виставити на Сонце?

25 лютого у православному світі шанують митрополита Олексія. За народним календарем дата отримала назву Олексіїв день, інформує .

Хто такий святий Олексій?

Проживав Олексій у XIII-XIV століттях, родом походив з московської боярської сім'ї Бяконт. Рано вивчився грамоті, з юності мріяв про чернецтво. У дев'ятнадцятирічному віці був пострижений і вів чернече життя до сорока років.

Потім став займатися державною та дипломатичною діяльністю. У 1352 році був поставлений митрополитом всієї Русі.

Олексій поклав початок будівництву Московського кам'яного Кремля. Дуже поважали його в Золотій Орді, так як він зцілив від очної хвороби дружину хана Тайдулу. Помер митрополит в 1378 році.

Обряди й традиції цього дня

25 лютого не варто починати ніяких серйозних справ, а також вирушати в далекі дороги, вони можуть виявитися не вдалими.

Щоб у домі завжди панував мир, достаток і злагода, у Олексіїв день господиням треба спекти відкритий рибний пиріг, а за вечерею кожен член сім'ї обов'язково повинен з'їсти по шматочку.

Сьогодні сняться віщі сни, так що постарайтеся їх запам'ятати і розшифрувати.

А ще цей день ефективний для лікування переляку. З легкою формою можна впоратися самим, просто вивести переляканого на вулицю, поставити під зоряним небом і сказати: «Переляк, йди, а краще на небо улети». Якщо сильний переляк, то без цілителів не обійтися.

Використовуйте сьогодні енергію сонця для примноження здоров'я, удачі та майбутнього врожаю

В кінці лютого сонця з кожним днем стає все більше, весна ось-ось вступить у свої права. Наші предки вірили, що сонячне світло йде з Божих очей, від нього все наповнюється зростом і силою. У Олексіїв день на Русі було прийнято виставляти деякі речі на сонечко і на мороз.

  Дмитро Комаров розповів, як йому вдалося схуднути на 10 кілограмів

Щоб урожай був багатий

25 лютого продовжують виносити на холод насіння, призначене для весняної посадки. Це роблять протягом чотирьох днів, починаючи з 22 лютого, щоб отримати влітку багатий урожай. Полежавши на морозі, насіння ставало більш загартованим, а значить, здобувало хорошу схожість і силу.

Для примноження здоров'я

Жінки на Русі в цей день виносили на вулицю пряжу і розкладали прямо на снігу на сонячне місце. Поки вона лежить, зверталися до сонця, просили наситити нитки силою і свіжістю ранкового морозу.

За народним повір'ями сорочки з такої пряжі виходили міцними і носилися довше, а ті, хто їх одягав, весь наступний рік були здоровими.

А ще рукодільниці викладали на мороз і сонце прядку з льоном, вірили, що нитки потім будуть чистими і білими, а мотки рівними.

Цей обряд можна проводити і в наші дні, адже багато жінок зараз займаються в'язанням.

Або винесіть на мороз і сонечко якусь готову річ, яку потім не періть і одягайте лише в тому випадку, коли захворіли (для чоловіка це може бути футболка, для жінки – сорочка). Найкраще зберігати її окремо в пакеті, щоб максимально зберегти отриману в Олексіїв день енергію.

Талісман на удачу

Сьогодні можна зарядити позитивною сонячною енергією свій талісман (це може бути як прикраса, так і будь-яка інша річ). Вранці, як тільки сонячні промені почнуть проникати в кімнату, покладіть на підвіконня обрану річ і прочитайте слова:

«На мій талісман сонячне світло потрапляє, Божественною силою його наділяє. Від проблем нехай він мене рятує, і успіх в моє життя приваблює».

Коли сонце почне сідати, заберіть свій талісман з підвіконня і тепер завжди носіть з собою.

  Кузьминки осінні 14 листопада: історія, традиції та прикмети свята

Народні прикмети

Якщо в Олексіїв день по землі густий туман стелиться, то майбутнє літо очікується похмурим і дощовим.

Багато зірок на небі в ніч на 25 лютого віщують багатий урожай літом.

Залишити відповідь