Олексій Рибний — свято, яке випадає на 25 лютого, це православна подія. Це день пам’яті Митрополита Московського і всієї Русі чудотворця Олексія. Він об’єднав розрізнені князівства, звалив на себе працю правління державою і Церквою, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Народився в забезпеченій, боярській родині, з дитинства вивчав грамоту. Батько — впливова людина того часу. Хрещеним батьком у Олексія став Іоан Калита.

Юнак, з малих років вирішив присвятити себе служінню Богу. Двадцять років провів у монастирі. Виконував важку, часто брудну роботу. Митрополит Феогност, спостерігаючи за старанністю послушника, розгледів у ньому неабиякі здібності. Звів у сан єпископа, доручаючи найвідповідальніші і складні завдання. Після смерті Феогноста Олексій став Митрополитом Богоявленського монастиря.

У смутні часи, коли з одного боку Русь грабувала і випалювала монгольська Орда, з іншого боку, Ольгерд, з Литовського князівства не давав спокою Москві. Митрополит Олексій очолив Церкву. Після смерті батька Івана Красного син Дмитро (згодом Донський) залишився на піклуванні Митрополита Олексія. До повноліття Дмитра владика став правителем князівства Московського. За час свого правління державою і Церквою багато йому довелося потрудитися.

Традиції та обряди

Щороку, 25 лютого, народ відзначає свято Олексія Рибного. Це свято передає традиції, пов’язані з чудесами, що відбувалися за життя святого.

Божим промислом називали діяння Святителя Русі. Досі чудеса відбуваються 25 лютого. Цей день супроводжується відлигою. Вважається, що в цей день хороший улов, багато любителів риболовлі знають цю прикмету, і виходять рибалити. У традиціях — ділитися уловом з тими, хто не зміг піти на риболовлю. Потім пекти пироги з рибною начинкою.

У цей день, моляться Чудотворцю Олексію, про поліпшення зору і лікування від переляку. Багато історій ходить в народі досі, про зцілення при виконанні цих обрядів.

  • Виносити зерно, для проморожування. Вважається, що зерно набуває схожість і дає багатий урожай.
  • Виносити пряжу на мороз. Речі з такої пряжі стають міцними, пряжа м’яка, не колюча.
  У Анджеліни Джолі новий роман з Томом Хіддлстоном

Попри те, що свято, справляється без галасу і гулянь, воно приносить користь. Ті, хто йде рибалити в цей день, роблять ополонки, рятують рибу від кисневого голодування. Моляться Чудотворцю, поминають діяння і подвиги в молитвах.

Такі свята дозволяють людям згадати про героїчні події, силу людського духу, про важливість збереження єдності людей.

Цікаві факти

У його заслуги входять такі історично важливі моменти:

  • Проявив дар Чудотворця, зціливши дружину монгольського хана від сліпоти. Це диво врятувало Московську землю від спалення Ордою. На землі, пожертвуваній Тайдулою, споруджена свята обитель, нині монастир Чудов.
  • Зіграв важливу роль в житті Сергія Радонезького. Благословив створення гуртожитку в обителі, подарував власноруч перекладене Євангеліє. Перед смертю просив стати приємником на пост Митрополита.
  • Виховавши в князі Дмитрі великого і непохитного патріота Русі. Відвага князя дозволила кинути виклик Мамаю. Відмовившись платити оброк він розгромив Мамая, давши відсіч на річці Дон. На честь цієї славної битви отримав прізвисько Донський. За історичною довідкою: на битву військо благословив Сергій Радонезький.
  • Об’єднав розрізнені князівства, отримавши від Вселенського Патріарха Константинопольського право вважатися архієпископом Київським і Великоруським. На цьому припинилися чвари між Київською та Російською єпархією.
  • На честь порятунку від шторму спорудив храм, надалі став Спасо-Андронніковим монастирем.