Актуальні новини

27 березня – Венедиктів день: традиції, обряди та прикмети

Чому сьогодні треба завісити дзеркала в будинку?

27 березня – Венедиктів день: традиції, обряди та прикмети. Чому сьогодні треба завісити дзеркала в будинку?

27 березня у православному світі вшановують преподобного Венедикта Нурсійського. У народному календарі дата отримала назву Венедиктів день, інформує .

Хто такий святий Венедикт?

Проживав Венедикт у V-VI століттях, родом був з італійського міста Нурсії. Батьки вважалися знатними людьми, сина відправили вчитися до Риму. Але він вирішив присвятити себе Богу і жити відлюдником.

Заснував перший у Європі офіційний монастир Монте-Кассіно з чітким статутом, структурою та регламентом. Існує переказ, що Венедикт здійснив диво – з допомогою молитви воскресив мертву селянську дитину з сусіднього з монастирем села.

Помер він у своєму монастирі в 547 році. Вважається небесним покровителем Європи.

Обряди й традиції цього дня

Сьогодні християни вшановують ікону Божої Матері «Феодорівську», перед нею моляться про сімейне щастя, міцне здоров'я всіх домочадців. Вагітні жінки просять її про швидкі і легкі пологи, щоб малюк з'явився на світ здоровим і міцненьким.

27 березня заборона на всі види робіт з гострими предметами, тому сьогодні до рук не беріть сокири, ножі та ножиці.

Всі дзеркала в будинку сьогодні бажано завісити

27 березня до заходу сонця не можна дивитися в дзеркала, вони сьогодні як ніколи сильно витягають з людини життєву енергію. Особливо цього боялися літні люди, вірили, що побачать у задзеркаллі смерть свою, що скоро за ними прийде. Щоб випадково не зазирнути в них, наші предки в цей день з раннього ранку всі дзеркала в будинку завішували, а маленькі загортали в клаптик з тканини.

Коли ще не можна дивитися в дзеркала?

1. Не сідайте спиною до дзеркала і не дивіться в нього через плече, це призведе до захворювання і втрати сил.

  Міжнародний день лялькаря - святкують 21 березня

2. Категорично не можна дивитися в розбите дзеркало і тим більше в його шматочки. Кожен уламок, навіть найменший, володіє негативною енергетикою, набагато більшою, ніж бите дзеркало (багаторазово посиленою за кількістю осколків).

3. Не можна дивитися в дзеркала хворим людям.

4. Ночами, коли проходите повз дзеркал, не зупиняйтесь біля них і не дивіться. Тому що з півночі і до трьох годин через дзеркальну поверхню встановлюється тісний зв'язок з потойбічними силами і світом злих духів. Вночі через дзеркало відкриваються двері в потойбічний світ, душі покійних можуть спостерігати за людиною і витягувати її енергію.

5. Маленьким дітям до року не можна показувати їх відображення в дзеркалах.

6. Не дивіться в дзеркала при світлі свічок, інакше у ваше життя прийдуть хвороби і біди.

7. Ніколи не їжте перед дзеркалом, не можна, щоб людина дивилася на себе коли жує.

8. Не дивіться в дзеркало, коли ви плачете або сумуєте. Дзеркальна поверхня протягом дня збирає в собі і зберігає навколишню енергетику, як позитивну, так і негативну. Якщо станете розглядати себе заплаканими, весь подальший день потім проведете в сльозах.

9. Намагайтеся не дивитися на своє відображення в дзеркалі в громадських місцях (театри, ресторани). Якщо це неминуче, ви прийшли в такий заклад, де всюди дзеркала, майте при собі в кишені маленьке дзеркальце, але нікому і ні під яким приводом його не давайте.

10. Не дивіться в чужі дзеркала.

11. Не можна дивитися в дзеркало, коли в ньому відображається джерело світла (сонце, лампа). Кажуть, що від цього розвиваються хвороби очей, людина може навіть осліпнути.

12. Не милуйтеся своїм відображенням надто довго, швидко будете старіти, так як дзеркало забирає молодість, красу і життєві сили.

  9 жовтня – День Іоанна Богослова: історія, традиції та прикмети свята

13. Не можна одночасно дивитися в дзеркало двом людям.

Народні прикмети 27 березня

Якщо 27 березня вдарив мороз, значить, весь наступний тиждень буде холодним.

Грім у Венедиктів день передвіщає врожайне і тепле літо.

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь