Рано встати сьогодні велить традиція!

У православному світі 28 травня згадують преподобних Пахомія Нерехтського і Пахомія Великого. За народним календарем дату називають травник, бокигрій або день Пахомія Теплого, інформує Ukr.Media.

Життєвий шлях святих Пахомія Нерехтського і Пахомія Великого

Пахомій Нерехтський жив в XIV столітті, родом походив з міста Володимира. Оскільки його батько служив у церкві священником, хлопчик вже з семи років проявляв старанність до Божого храму і вивчав священні книги.

У дванадцятирічному віці Пахомій залишився без батька (він помер) і з благословення матері пішов у монастирську обитель. Коли йому виповнилося двадцять років, прийняв чернечий постриг з ім’ям Пахомій (в пам’ять про Пахомія Великого).

Церковне служіння Пахомій починав ієромонахом, потім його поставили єпископом, а пізніше ігуменом монастиря. Кілька років він жив самотньо в пустельному місці поблизу Нерехти, де збудував Троїцький храм.

Пахомій Великий жив у Єгипті набагато раніше (в III-IV століттях). Спочатку він сповідував язичницьку віру, але коли пішов служити в армію воїнів Костянтина Великого, то долучився до християнства.

Після закінчення військових дій пройшов обряд Хрещення. Протягом кількох років жив самотньо в пустелі. Заснував перший чернецький християнський монастир.

Які на цей день існують традиції і обряди?

Люди здавна помітили, що до дня Пахомія Теплого останні ластівки повертаються. Слов’янські жінки намагалися обов’язково 28 травня ластівку побачити. І як тільки запримітять її, тут же вмивали обличчя молоком.

Вірили, що після такого обряду обличчя ніяка вада не зіпсує (пігментні плями, прищі або веснянки), а шкіра буде чистою, здоровою і молодою.

Сьогодні виявляйте тактовність і обережність при спілкуванні з оточуючими людьми, день конфліктний, тому велика ймовірність сварок, скандалів і неприємних спорів. А ось для того щоб відправитися в далеку подорож, дата 28 травня дуже вдала.

  2 березня — день Федора Тирона: історія, традиції та прикмети свята

Встаньте сьогодні разом з сонцем і наведіть в будинку чистоту!

Наші предки 28 травня прокидалися з першими променями висхідного сонця і наводили у своїх хатах порядок і чистоту. У народі вважалося, що святий Пахом оберігає добрий світ, дуже рано встає і чистить від різного непотребу землю.

На кінець травня якраз припадає невелика перерва в сільськогосподарських роботах, тому що вже все посаджено, і можна спокійно займатися своїми будинками, затівати генеральне прибирання, наводити затишок і красу.

Радимо вам дотримуватися стародавніх слов’янських традицій — прокидайтеся сьогодні раніше і підключайте всіх домочадців до прибирання. Чим світлішим і чистішим буде будинок, тим більше добра пошле в нього святий Пахом.

Кілька корисних рекомендацій з прибирання

1. Краще за все починати прибиральні роботи з найдальших кімнат і кутів, а ще з верхів полиць і шаф. Погодьтеся, що буде нелогічно спочатку підмести або пропилососити, а потім залізти на драбину і змітати пил з полиць, адже він виявиться знову на підлозі і в повітрі.

2. Закінчивши прибирання кімнати, не забудьте її провітрити.

3. Для економії часу відразу підготуйте весь прибиральний інвентар, щоб кожного разу потім не бігати за ганчіркою, віником або щіткою. Радимо для прибиральних робіт завести спеціальний переносний лоток, куди можна ставити різні миючі і чистячі засоби, і фартух з великими кишенями (в них можна покласти скребки, ганчірочки, мочалки).

4. На кухні починайте прибирання з чищення плити, кахлю біля неї (так званий робочий фартух), витяжки та вентиляційної решітки, потім беріться за змішувач, раковину, стільниці. І тільки потім переходьте до кухонної побутової техніки (холодильника, мікрохвильової печі, електрочайника, тостеру тощо).

  Тяжкохворий шоумен і фокусник Сергій Сафронов склав заповіт

5. Боротися з пилом вийде ефективніше, якщо користуватися пульверизатором з водою. Розпорошуючись, дрібні водяні крапельки обтяжують пил і не дають йому потрапляти в повітря.

6. Коли помиєте верхівки на високих шафах, радимо постелити на них газети або папір великого формату. Пил тепер стане збиратися на папері і при черговому прибиранні достатньо буде лише обережно поміняти її на нову. Особливо така хитрість стосується шаф-купе, які роблять під саму стелю і ніяк не дістатися до їх поверхонь для витирання пилу.

7. Пам’ятайте, що пил збирається не лише на тумбочках, шафах і полицях. Не забувайте витирати його з настінних годинників і картин, розеток і вимикачів, люстр і бра.

Прикмети погоди на 28 травня

  • Якщо 28 травня теплий день, то його не можна пропустити рибалкам. Треба мерщій вирушати на водойми, улов буде відмінним.
  • Якщо помітите сьогодні в повітрі багато павутиння, яке літає, то знайте — літо буде дуже спекотним.