Жінки, просіть сьогодні щасливої долі для чоловіка, сина та онука!

У православному світі 10 грудня згадують преподобного Романа Антіохійського. У народному календарі дата називається Романів день і зимове знамення, оскільки сьогодні ще вшановують ікону Пресвятої Богородиці під назвою «Знамення», інформує Ukr.Media.

Ким був святий Роман?

Проживав Роман в IV-V століттях, був скромним і лагідним подвижником. Спосіб життя вів аскетичний: ніколи не використовував вогонь для обігріву та приготування їжі, їв тільки хліб з сіллю і пив джерельну воду.

За праведне життя Господь нагородив Романа даром зцілення, святий допоміг багатьом людям вилікуватися від важких захворювань, а жінкам пізнати радість материнства.

До Романа у своїх молитвах звертаються бездітні подружні пари, щоб він допоміг позбавитися безпліддя і незабаром зачати довгоочікувану дитину.

Які на цей день обряди та традиції?

Оскільки на 10 грудня припадає відразу два церковних свята (шанування святого Романа та ікони Богородиці «Знамення»), то на Русі в цей день була заборона на всі види робіт.

Чоловіки нічого не ремонтували та не будували, а жінки не бралися за рукоділля. За народним повір’ям, хто сьогодні візьме в руки нитку і голку, той зашиє тепло, а це може призвести до загибелі озимини.

У Романів день рибалки не ходять на водойми, тому що, за прикметами, улову все одно не буде, риба в цей день ховається в вирі.

Жінки сьогодні можуть допомогти своїм улюбленим чоловікам і випросити для них щасливу долю

За традицією, жінки на Русі в Романів день рано-вранці вирушали в храм на службу, запалювали свічки, просили святого і Божу Матір про щасливу долю для синів, онуків і чоловіків. Якщо у вас немає сьогодні можливості відвідати церкву, проведіть дієві народні обряди в домашніх умовах.

  Надя Дорофєєва зачарувала прихильників фотографіями з сонячного Балі

Щоб онук був щасливим

Коли жінка стає бабусею, то за онуків вона хвилюється ще більше, ніж за дітей. Кожного разу, коли ваш внучок буде йти до школи, дитячий садок або просто погуляти на вулицю, подивіться на нього і прошепотіть слідом змову:

«Як Господь щасливий повагою і любов’ю людей, так онука мого, раба Божого (ім’я), я ощасливлю своєю молитвою. Господи, на щастя його благослови. В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь».

Проведіть також простий обряд, щоб захистити онука від псування і пристріту. Посадіть дитину на стілець і дайте її в руки образ Спасителя. Станьте за її спиною і тричі легенько прикусіть на голові дитини волоссячко.

Тепер скажіть:

«Руки чужі та біди лихі, мови погані та люди злі, невірні йдіть геть від мого онука народженого, раба Божого (назвати ім’я) хрещеного. Всі нещастя від нього відверніться, у пліткарів язики відніміться, недоброзичливці кам’янійте, а руки ворогів занімійте. Амінь».

Щоб син був щасливим

Материнська молитва вважається найсильнішою. А ритуали на щастя сина, які проводить мати, будуть найбільш дієвими, незалежно від того, скільки йому років. Малюків вони захистять від хвороб і пристріту, дорослим синам допоможуть вдало одружитися, привернути лад та згоду в сім’ю.

Для проведення цього простого, але дуже ефективного обряду вам знадобиться червона вовняна нитка і церковна свічка:

1. Напередодні Романового дня сходіть в церкву, освятіть нитку і замовте молебень про здоров’я синочка.

2. Пізно ввечері вдома, коли всі вляжуться спати, розташуйте і запаліть на столі свічку, біля неї покладіть нитку.

3. Прошепочіть:

«Для сина мого, раба Божого (ім’я), цей оберіг. Відтепер буде він під захистом неба і Пресвятої Богородиці. Амінь».

  8 травня — день Марка Ключника: історія, традиції та прикмети свята

4. Дочекайтеся, поки свічка повністю догорить, і сховайте недогарок в затишному місці.

5. Вранці пов’яжіть нитку синові на руку. Він повинен носити її постійно.

Щоб чоловік і дружина були щасливими

Щоранку після пробудження і ввечері перед сном читайте нескладний заговорений текст, щоб у вас з чоловіком все було добре:

«Звертаюся до тебе, Матінко-природо. Дай моєму чоловікові, рабу Божому (ім’я), подолати в житті всі негаразди. Дай нам, рабам Божим (імена обох), сімейні разом подолати труднощі, ніколи не сваритися і не хворіти, завжди щасливими бути, у злагоді та любові до самої старості дожити. Дай нам довгі роки милуватися одне одним і з бідами довіку не зустрічатися. Амінь».

Погодні прикмети на 10 грудня

  • Настає сильне похолодання, якщо корови в цей день більше звичайного пирхають і сопуть.

  • Якщо 10 грудня багряна зоря, варто очікувати вітряну погоду.

  • Скоро настане потепління, якщо в Романів день горобці дружно і голосно цвірінькають.