29 квітня — день пам'яті святої Аріни: історія, традиції та прикмети свята. Сьогодні не можна зрізати квіти або якось по-іншому шкодити рослинам.

День Аріни — щорічно відзначається 29 квітня і присвячений святій Ірині та її сестрам. Свято вважається християнським, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Ірина і дві її сестри жили в Стародавній Італії в кінці III століття нашої ери. Ще зовсім маленькими вони залишилися без підтримки батьків, які померли від жахливої хвороби в муках. У дитинстві один старець, який навчав їх вірі в Христа передбачив сестрам молоду болісну смерть за свої переконання. Він сказав про те, що справжнє кохання до Бога непідвладне ні насильствам, ні болю. Коли людина вірить, то її думки роблять її сильнішою і допомагають зносити всі образи. Незабаром старий помер і єдиним їх утішником і наставником став Господь. В юні роки сестри перейнялися вірою в Бога і були слухняними і милосердними з усякими людьми. Вони щиро допомагали хворим і немічним, подавали милостиню біднякам і проповідували всім бажаючим про великого єдиного Бога. У ті часи язичництво ще не покинуло Італію. На троні сидів жорсткий і злий імператор, який також поклонявся багатьом богам і не мислив життя без людських жертвоприношень.

Почувши про трьох сестер, які не бажають вірити і шанувати язичницьких богів, володар Італії наказав доставити дівчат до себе в палац. Невимовна краса їхніх обличь і злагоджені фігури підкорили серце імператора і він запропонував їм не тільки милостиве прощення, а й сприяння у вигідному заміжжі. За це вони повинні були визнати язичництво, відмовившись від християнства.

Сестри були невблаганні у своїй відмові. Довго італійський правитель намагався схилити чашу терезів на свій бік. Всі його спроби були припинені. Розгнівавшись на сестер, він наказав спалити двох на багатті. Після їх смерті, він звернувся з промовами до 3 дівчини і запропонував пощади. Знову отримавши відмову, государ наказав відвести її в блудний будинок, щоб будь-який бажаючий міг насолоджуватися її тілом. Наказу не судилося збутися: з небес спустилися ангели і відвели мученицю Ірину на високу гору, там її повинен був чекати порятунок. Люди імператора наздогнали Ірину і пустили в серце стрілу, яка принесла смерть святій.

  На честь 20-річчя творчої діяльності Потап отримав іменну зірку в Києві

Традиції та обряди

День Аріни хороший для дачних робіт. У цей день білять дерева, готують розсаду, садять квіти і удобрюють ґрунт для врожаю. Жіночим обов’язком вважається посадити розсаду. Для цього в одній ємності змішують чорнозем і тирсу, дбайливо вкладають туди насіння і присипають землею. Багато читають молитви на вдалі сходи.

Ще в цей день багато дівчат читають змови на відворот коханого від розлучниці.

Прикмети

  • Якщо зацвіла вільха, то прийшов час садити гречку.
  • На Аріну завжди палять торішню траву і позбавляються за допомогою вогню від зимового сміття.
  • Якщо в ніч на Аріну приснився дзвін дзвону — щось згорить.