Актуальні новини

3 квітня – Фомін день: традиції, обряди та прикмети

Як прогнати хворобу за допомогою народного ритуалу?

Як прогнати хворобу за допомогою народного ритуалу?

3 квітня православні християни вшановують святителя патріарха Константинопольського Фому. У народному календарі дата отримала назву Фомін день, Катаніки, свято водяного, інформує .

Хто такий святий Фома?

Проживав Фома в VI-VII століттях в Константинополі. Служив дияконом, потім ключарем, а в 607 році був зведений на патріарший престол після смерті патріарха Кіріака.

В період його патріаршества сталося грізне знамення – під час хресного ходу раптом стали битися один об одного і ламатися хрести. Відомий старець Феодор Сікеот роз'яснив таке знамення неминучими бідами і розбратом в церкві. Фома прийшов в жах і попросив старця молитися про те, щоб Господь забрав його душу раніше, ніж здійсниться знамення.

Так і сталося – в 610 році Фома покинув світ земний, його наступник Сергій впав у єресь, і нещасні ознаки здійснилися.

Обряди й традиції цього дня

3 квітня на Русі востаннє каталися на санях, після чого їх чистили, сушили і прибирали в сарай до наступної зими. Звідси і пішла народна назва дня – Катаніки. Також змінювали взуття – валянки ховали, а берестяні постоли діставали.

Традиція ця актуальна і зараз – саме час всі зимові чоботи і черевики почистити, спеціальними кремами для взуття обробити, просушити і прибрати на зберігання.

За народними повір'ями сьогодні після зимового сну прокидається голодний та сердитий Водяний. Рибалкам необхідно його задобрити грошиками, скибочкою хліба або медом, щоб у майбутньому він рибалку не псував, рибку в різні сторони не ганяв.

Проведіть сьогодні народні ритуали на вигнання хвороб

В молитвах до святого Фоми звертаються з проханнями зцілити від різних захворювань. У день його шанування проводять також спеціальні обряди на одужання.

  «Мрія про Антарктиду»

3 квітня – Фомін день: традиції, обряди та прикмети.

Ритуал позбавлення від хвороб на перехресті

1. Купіть нову мотузку і зав'яжіть на ній стільки вузликів, скільки нарахуєте у себе болячок. Кожен раз перед тим, як зав'язати новий вузол, вимовте вголос назву хвороби.

Наприклад, виразка шлунка – зав'язали вузлик – гіпертонія – знову вузлик – кіста – вузлик і так далі. Коли зав'яжете всі захворювання, порахуйте, скільки вийшло вузлів. Стільки потім треба буде поставити в храмі свічок за здоров'я.

2. Тепер беріть мотузку, сірники і вирушайте на перехрестя. Вибирайте таке, щоб там як можна рідше проїздили машини, і ходили люди. Станьте в центр перехрестя і спаліть мотузку з вузликами. Поки вона буде горіти, прочитайте слова змови:

«Братушки, чертушки, швидкі хлопці. Ну-ка, швидко вдавайтеся, мій подарунок забирайте. Відтепер вам на вузликах моїх кататися, а мені без жодної болячки залишитися. Мова, замок, ключ. Амінь».

Йдіть з перехрестя, не оглядайтеся, не зупиняйтеся і не розмовляйте ні з ким по дорозі. Бажано відразу ж зайти в церкву і запалити свічки за своє здоров'я. Якщо ви проводили обряд ввечері і храм вже закритий, то підіть у нього завтра вранці.

Ритуал позбавлення від хвороб на воду

1. Цей обряд слід виконувати перед сном. Наберіть у ванну теплу воду і розчиніть в ній п'ять столових ложок солі. Полежіть у воді півгодини, після чого насухо обітріться рушником і одягніться. Наберіть відро води, в якій щойно лежали, решту можете спускати.

2. Тепер вийдіть на вулицю і під самий корінь якого-небудь дерева або куща вилийте воду з відра. Прочитайте при цьому замовні слова:

«Поки купалася, хвороби змила, а тепер їх геть відправила. На мені відтепер хвороб не залишилося, всі в землю пішли».

  ЮНЕСКО оновило список світової культурної спадщини

Народні прикмети 3 квітня

Гуркіт грому в Фомін день передвіщає урожайний рік.

Сині хмари 3 квітня – провісники дощової, але теплої погоди.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь