3 липня — Мефодій Перепелятник, павутинний день: історія, традиції та прикмети свята. Сьогодні не можна чіпати павуків — можна залучити до будинку фінансові проблеми.

3 липня в православному світі шанують священномученика Мефодія єпископа Патарського. У народному календарі дата отримала назву день Мефодія, перепелине свято, павутинний день, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Проживав Мефодій в III-IV століттях в Лікії в місті Патара. Відомостей про його життя дуже мало. Прославився своїми богословськими працями. Зазнав мученицьку смерть, язичники усікли його мечем.

Звичаї та традиції

На Русі 3 липня було прийнято відловлювати перепелів, тому день і отримав народну назву — перепелине свято. Але стріляти їх сьогодні забороняється, треба ловити голими руками.

Хто це зробить, той весь рік проживе з удачею і здобиччю. Особливо щасливим буде мисливець, якому вдасться зловити білого перепела. Пташку можна принести додому на щастя або відпустити на волю.

День ще називають павутинним, тому що сьогодні по поведінці павуків визначають погоду на найближчі дні. Якщо павучок дуже старанно плете павутину, то очікуються сонячні і ясні дні. А коли він зіткану павутину знищує і ховається в щілину, значить, гряде негода.

Обряди в день Мефодія Перепелятника

У перепелине свято наші предки обов’язково намагалися з’їсти за обідом яєчню з яєць перепілок. Згідно з народними повір’ями такий обід допомагав невпевненим у собі людям знайти сили, позбутися страхів.

Причин у невпевненості може бути кілька: проблеми зі здоров’ям, нестабільне грошове становище, вади в зовнішності, постійні негаразди в побуті і на роботі, якийсь психологічний фактор.

Але не варто відразу звертатися за допомогою до психолога. Спробуйте самостійно стати впевненою у собі людиною.

Для початку забудьте всі неприємності, образи і невдачі, які були в минулому. Якщо так і будете згадувати про колишні прорахунки, то не зможете рухатися вперед до хорошого майбутнього.

  Сорочинський ярмарок скасували вперше в історії через епідемію коронавірусу

Ніколи не порівнюйте себе ні з ким. Однакових людей не буває — одні красивіші, інші багатші, треті успішніші. Головне, не наслідувати нікого, а залишатися собою.

Знаходьте в собі гідності і припиніть звертати уваги на недоліки, особливо якщо вони в зовнішності, зараз все легко виправляється за допомогою косметики, одягу, зачіски, харчування, спорту.

Пропонуємо також ефективну і просту змову з арсеналу народної магії.

Ритуал з червоною ниткою, якщо у вас погано йдуть справи

Такий обряд проводять при переході на іншу роботу, переїзді на нове місце проживання, коли в перші дні людина відчуває себе ніяково і збентежено перед незнайомими сусідами, колегами. Підійде також підліткам, які вступають до навчальних закладів, починають нове життя в гуртожитку, щоб швидше освоїтися.

Для проведення ритуалу знадобиться вовняна червона нитка.

1. Встаньте зі сходом сонця.

2. Вийдіть на вулицю, виберіть місце, щоб вам добре було видно сонечко і йому вас.

3. Піднесіть до губ нитку і нашепчіть замовні слова:

“У полях трясуться бурундуки, в лісах всього бояться борсуки. У барлогах від страху ведмедям не спиться, тривожно сидять під горою вовчиці. Тільки я, раба Божа (ім’я), нікого не боюся і від власного страху не стисну. На новому місці принижень, утисків і тривоги не пізнаю. Буде все у мене добре, як і повинно. Амінь”.

4. Нитку зав’яжіть навколо зап’ястя або щиколотки. Її ніхто не повинен бачити, прикрийте одягом. Нікому не розповідайте про проведений обряд.

5. Спокійно живіть новий день. Коли він закінчиться, нитку зніміть (перед сном). Наступного ранку ритуал повторіть.

Робіть так кілька разів, поки не відчуєте, що з новими колегами або сусідами у вас встановилися хороші взаємини, ви повністю впевнені в собі.

  Куди піти у Львові у вихідні 17-19 грудня

Народні прикмети

Якщо ввечері 3 липня голосно розкричалися лебеді на ставку, завтра можна чекати дощ і негоду.

Мурахи сьогодні ховаються в своїх мурашниках — до сильної негоди з вітром, грозою і дощем.