Актуальні новини

В окупованому Криму суд відхилив скаргу журналіста Семени на дії ФСБ

29 серпня у Київському районному суді Сімферополя розглядається скарга адвоката українського журналіста Миколи Семени на дії слідчого Федеральної служби безпеки Росії.
Про це у себе на сторінці у Facebook написав перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял.
«У київському районному суді Сімферополя розглядається скарга адвоката відомого українського журналіста Миколи Семени на дії слідчого ФСБ. Слідчий не надає можливість адвокату і його підзахисному ознайомитися з постановами про відмову в задоволенні клопотань, що перешкоджає повноцінному захисту прав Миколи Семени. Суд в задоволенні скарги відмовив», – написав він.

Нагадаємо, у квітні російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ».
Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом Миколу Семену відпустили під підписку про невиїзд.
28 квітня Миколу Семену перевели у статус обвинуваченого. Його адвокат Олександр Попков заявив, що журналіста можуть узагалі позбавити свободи пересування.
Через переслідування Микола Семена не може залишити окупований півострів. З 7 липня йому обмежили доступ до особистого банківського рахунку. Зокрема, його банківська карта Російського національного комерційного банку (РНКБ) виявилась заблокованою.
Міжнародна та Європейська федерації журналістів повідомили про солідарність із кримським журналістом та про підтримку своїх членів в Україні – Національної спілки журналістів та Незалежної медіа-профспілки. Зокрема, у спільній заяві МФЖ і ЄФЖ наприкінці квітня йшлося про заклик до російської влади «відмовитися від необгрунтованих звинувачень проти Семени». Своє занепокоєння справою проти Миколи Семени висловлювала і Представник ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович.
Міністерство закордонних справ України висловлює глибоке занепокоєння у зв’язку з непоодинокими фактами зникнення громадян України, а також триваючими кримінальними переслідуваннями за політичними ознаками українських громадян на тимчасово окупованій території АР Крим, і вимагає припинити переслідування кримського журналіста Миколи Семени.
22 серпня Кримська делегація виступила на VI Всесвітньому форумі українців зі зверненням про долю кримського журналіста Миколи Семени, який перебуває в окупованому Криму і якого ФСБ звинувачує у начебто сепаратизмі.
Джерело: detector.media

  Стали відомі перші фіналісти нацвідбору Євробачення-2019

Залишити відповідь