Актуальні новини

Культурні події у Львові на вихідні 18-20 вересня

Письменники із п’яти континентів – на BookForum

Триває 27 BookForum. Уперше книжковий фестиваль відбувається в онлайн-форматі 14-20 вересня. На офіційній сторінці bookforum.ua можна безкоштовно приєднатися до усіх подій. Цьогоріч збереться більше 300 авторів із 5 континентів. Почесна гостя – американська письменниця та музикантка Патті Сміт. Із традиційних цікавинок — Ніч поезії та музики non-stop 19 вересня.

Прем’єра балету «Створення світу»

У Львівській опері у неділю, 20 вересня, глядачі вперше побачать капітальне поновлення балету «Створення світу» Андрія Петрова. Вистава була у репертуарі цього театру ще із 70-х років. Тоді сюжет виникнення Землі і перших людей розгортався у декораціях художника Євгена Лисика. Нині поновлюють цей балет в оригінальній сценографії митця до 90-річчя від дня народження цього видатного художника.

«Доробок Євгена Лисика надзвичайно потужний, нароховує більше ста полотен, вони мають 18 метрів у висоту, 14-15 метрів у ширину. Це великі квадратні кілометри, розписаного вручну полотна. І ми тішимося, що у новій постановці продовжуємо життя творів Лисика», – розповів директор і художній керівник Львівської опери Василь Вовкун.

Деталі – за посиланням.

«Балатон-фест» скликає сусідів

Концерт просто неба, спортивні змагання, майстер-класи для дітей та дорослих, а ще фудзона здорового харчування – таким буде «Балатон-фест». Цей фестиваль добросусідства відбуватиметься упродовж суботнього дня, 19 вересня, у Замарстинівському парку та на стадіоні на вул. Лінкольна.

«Родзинка цьогорічного фестивалю – це квест районом, так і називається «Балатон-фест квест» і учасники мають пройти 10 локацій по району, це такі культові місця, які має знати кожен», – розповіла співорганізаторка «Балатон-фесту» Ірина Панчишин.

Деталі – за посиланням.

Дійство із фільму Олександра Довженка під живий оркестр

  Єлизавета II відібрала у Меган Маркл всі королівські прикраси

Кіно з оркестром – таке музичне дійство готують у Центрі Довженка у суботу, 19 вересня. На екрані глядачі побачать фрагменти кращих кіноробіт Олександра Довженка під супровід оркестру Львівської філармонії. Зазвучать яскраві твори українських композиторів.

Деталі – за посиланням.

Фестиваль «Шлях» цьогоріч у форматі онлайн

11 вистав із різних країн світу, публічні дискусії та онлайн-курс для режисерів. Така програма Міжнародного фестивалю інклюзивного театру «Шлях». Усі події знайдете онайн wayfestival.in.ua щодня до 27 вересня. Різні техніки та жанри покажуть у виставах колективи з Німеччини, Іспанії, Великобританії, а також із Південної Африки.

Вистава у закинутому храмі села Демня

Перший театр і проект «Під зорею Пінзеля» влаштують спільний проект. Атмосферну виставу «Pentecost» зіграють 19 вересня у сторічному закинутому костелі Матері Божої села Демня. Дія п’єси відбувається саме у забутій церкві і піднімає болючі питання самоідентичності, війни, культурної спадщини. Цим дійством театрали привертатимуть увагу до порятунку цієї та інших пам’яток України.

Концерт заньківчан просто неба

У суботу вранці, 19 вересня, беріть коцик та каву і приходьте у Парк культури на «Прокидання з класикою». У межах такого проекту цього тижня гратиме оркестр Національного театру ім. Марії Заньковецької та співатимуть заньківчани і друзі.

Деталі події – за посиланням.

Залишити відповідь