Свою долю можна дізнатися сьогодні за допомогою традиції.

Православні християни 4 червня згадують святого мученика Василіска Команського. Дату у народному календарі називають Василісків день, Солов’їне свято або просто день Василіска, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Василіск?

Жив Василіск в III-IV століттях. За християнську віру його піддавали жорстоким катуванням: дуже сильно били, після цього на поранене тіло сипали суміш гірчиці, солі та оцту, лили киплячу смолу і рвали металевими гаками.

Але завдяки постійним молитвам Бог допомагав Василіску витерпіти нестерпні випробування. Своїми молитвами святий не лише заслуговував собі порятунок, але і зціляв хворих людей.

Кати розуміли, що безсилі перед Василіском, тож вони вирішили відсікти йому голову і кинути тіло в річку. Але таємні християни знайшли його тіло і поховали. На місці поховання пізніше звели храм в ім’я святого Василіска.

Які на цей день існують традиції і обряди?

У день шанування святого Василіска на Русі з особливою повагою ставилися до квітки волошки. У народі вірили, що не можна 4 червня в полях і городах працювати, інакше замість посаджених овочевих, злакових культур одні волошки зростуть.

В цей день всі вирушали на збір волошок, щоб потім приготувати з рослини цілющі настоянки і відвари.

Дуже добре, якщо ви сьогодні почуєте спів солов’я. Цю дату недарма на Русі прозвали «солов’їне свято». Хто послухає 4 червня солов’їну трель, той буде щасливим у житті.

Хочете знати своє майбутнє? Сьогоднішній день вам про це розповість!

В народі вважали, що 4 червня починається русалковий тиждень. Вірили, що в цей день з водойм на берег виповзають русалки, гульбища влаштовують, гойдаються на деревах і пустують.

Це особливо небезпечно для молодих хлопців, яким русалки можуть заморочити голову. Тому на Русі 4 червня і весь наступний тиждень хлопці наодинці до водойм не підходили.

  У Львові відреставрували колишній монастир кармеліток XVII ст.

А ще в цей день наші предки гадали, намагаючись свою майбутню долю дізнатися. Багато способів ворожіння дійшло до наших днів, поділимося з вами найбільш популярними.

1. Дівчата дізнаються свою долю за допомогою вінків з березових гілочок. Деревце потрібно вибирати обов’язково молоденьке і перш ніж зрізати гілки, треба пов’язати на саму верхівку червоні стрічки.

Потім зі зрізаних гілок сплітають березовий вінок і опускають його на водну гладь річки або озера. Якщо він тоне, це віщує нещастя. А коли плаває, то в майбутньому році чекають вас щастя і радісні події.

2. Також сьогодні можна сплести віночки з лугових і лісових квітів і трав, і поворожити на заміжжя. Такий вінок треба постаратися закинути на дах будинку. Якщо він назад на землю впаде, то готуйте весільну сукню. А коли застрягне на даху, значить, в найближчому році не передбачається весільного торжества.

3. Незаміжні дівчата намагалися не пропустити русалковий тиждень і зверталися до мешканок водойм за допомогою в амурних справах. Для цього в шматок червоної тканини загортали шматочок свіжого хліба і якийсь дар для русалок (стрічки, щоб вплести у волосся; монетки; бусики).

З самого ранку 4 червня вирушали до водойм і на березі залишали вузлик з подарунками, туди ж обов’язково треба було покласти невелику прядку свого зістриженого волосся. В народі вважали русалок екстрасенсами або ясновидицями, вірили, що вони допоможуть дівчатам скоріше вирішити їх проблему самотності.

4. Якщо ж у дівчини був коханий хлопець, але вона сумнівалася в його почуттях, то можна було перевірити кохання за допомогою звіробійного соку. Відшукували цю рослину, зривали кілька квіточок і посилено стискали в руці, щоб сік потік.

  МЗС Німеччини закликало РФ не поширювати брехню

Якщо він червоного кольору виявлявся, значить, хлопець пристрастю горить і вірний своїй коханій. А коли безбарвний сік, то холодний хлопець до дівчини, не любить її.

5. А ще вранці дівчата цілою компанією відправлялися в ялинник або сосновий гай, там знаходили хвойне старе деревце і смолу з нього збирали.

Кому смола попадалася темна і густа, того дуже складний життєвий шлях чекав, з перешкодами і невдачами. Якщо ж смола була світла і рідкувата, значить, життя дівчини буде безперешкодним і легким.

Прикмети погоди на 4 червня

  • Якщо в ніч на 4 червня спостерігати за нічним небом і побачити навколо зірок чорне обрамлення, значить, в найближчі дні можна чекати непогожу погоду.
  • Якщо зранку в день Василіска на землю опустився сильний туман і на траві рясна роса, отже, нинішнє літо порадує щедрим урожаєм.