Актуальні новини

Львівська облрада затвердила перелік пам’яток, які реставруватимуть у цьому році

Львівська облрада затвердила перелік пам’яток архітектури, реставрацію яких фінансуватимуть у цьому році за 22 млн грн обласної програми «Охорона, збереження і популяризація історико-культурної спадщини у Львівській області». Кошти на пам’ятки депутати поділили на засіданні у вівторок, 16 березня.

Майже 9 млн грн скерували на реставрацію дерев’яних церков. У переліку пам’яток, на які затвердили кошти – 12 дерев’яних церков XVII-XVIII ст. – у Морянцях, Дрогобичі, Черепині, Зарудцях, Волі-Гомулецькій, Заболотцях, Буську та інших. Ще 1,7 млн грн передбачили на реставрацію мурованих храмів.

Переліки пам’яток, реставрацію яких фінансуватимуть у 2021 році з обласного бюджету (фото ZAXID.NET)

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1515821 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1515821{
margin: 0!important;
}
}

На збереження замків та палаців та виготовлення документації для їх реставрації передбачили 2,6 млн грн. Зокрема, за ці кошти планується виготовлення проектно-кошторисної документації для реставрації замку XV-XVIII ст. у селі Свірж Перемишлянського району, реставраційні роботи на пам’ятці місцевого значення – Ратуші (Народного дому) у селі Нове Місто Старосамбірського району, а також реставрацію пам’ятки національного значення – Ратуші XVII-XIX ст у місті Самбір.

Ще 2,8 млн грн передбачили на співфінансування реставрації пам’ятки національного значення XV-XVIII cт. – монастирського храму з дзвінницею у селищі Підкамінь Бродівського району.

На реставрацію пам’яток, внесених до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО, скерували 1,9 млн грн.

  Спокуслива модель показала нове фото, але всі хотіли бачити не її

Залишити відповідь