Актуальні новини

Львівська облрада затвердила перелік пам’яток, які реставруватимуть у цьому році

Львівська облрада затвердила перелік пам’яток архітектури, реставрацію яких фінансуватимуть у цьому році за 22 млн грн обласної програми «Охорона, збереження і популяризація історико-культурної спадщини у Львівській області». Кошти на пам’ятки депутати поділили на засіданні у вівторок, 16 березня.

Майже 9 млн грн скерували на реставрацію дерев’яних церков. У переліку пам’яток, на які затвердили кошти – 12 дерев’яних церков XVII-XVIII ст. – у Морянцях, Дрогобичі, Черепині, Зарудцях, Волі-Гомулецькій, Заболотцях, Буську та інших. Ще 1,7 млн грн передбачили на реставрацію мурованих храмів.

Переліки пам’яток, реставрацію яких фінансуватимуть у 2021 році з обласного бюджету (фото ZAXID.NET)

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1515821 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1515821{
margin: 0!important;
}
}

На збереження замків та палаців та виготовлення документації для їх реставрації передбачили 2,6 млн грн. Зокрема, за ці кошти планується виготовлення проектно-кошторисної документації для реставрації замку XV-XVIII ст. у селі Свірж Перемишлянського району, реставраційні роботи на пам’ятці місцевого значення – Ратуші (Народного дому) у селі Нове Місто Старосамбірського району, а також реставрацію пам’ятки національного значення – Ратуші XVII-XIX ст у місті Самбір.

Ще 2,8 млн грн передбачили на співфінансування реставрації пам’ятки національного значення XV-XVIII cт. – монастирського храму з дзвінницею у селищі Підкамінь Бродівського району.

На реставрацію пам’яток, внесених до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО, скерували 1,9 млн грн.

  Трохим Безсонник 5 серпня: історія, традиції та прикмети свята

Залишити відповідь