Сьогодні можна позбутися від душевної рани і того, що давно мучить вас.

В православ’ї 5 грудня — день пам’яті святого Прокопа читця. У народному календарі дата 5 грудня називається Прокопіїв день або Вехостав, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Прокопій?

Всі роки свого життя Він присвятив служінню Господу. Він працював у храмі на посаді читця і добре знав Закон Божий, своїми знаннями ділився з парафіянами, пояснював простим людям, що написано і як правильно тлумачити Біблію.

Господь нагородив Прокопія даром зцілення, він лікував людей, які потрапили під вплив бісів. Коли язичники змусили його відректися від християнської віри та поклонятися їхнім богам, то отримали відмову. За це Прокіп був обезголовлений.

Які на цей день обряди і традиції?

Оскільки до дня Прокопа на Русі вже встановлювався санний зимовий шлях, чоловіки в цей день ремонтували сани, а за потреби відправлялися на ярмарок, щоб купити нові. Також 5 грудня прокатували дороги по снігу до сусідніх сіл і до лісу, щоб можна було їздити за дровами.

По узбіччях доріг встромляли своєрідні віхи як орієнтири, ними служили кілки з солом’яними пучками нагорі або просто довгі палиці. Звідси і пішла народна назва дня — «вехостав».

У жінок в Прокопіїв день було своє заняття. Вони збиралися по кілька осіб і вирушали в ліс, щоб відшукати під сніговим покривом траву ефілію. Вдома з такої магічної трави готували відвари. В народі вірили, якщо випити це зілля, то горбатий чоловік спину розпрямить, а невисокий підросте.

У давнину слов’яни вдень 5 грудня займалися своїми господарськими справами, а ввечері обов’язково збиралися на загальне свято всім поселенням. Підготовка до цієї події починалася за кілька днів, бо в складчину купували баранчика, а вже на Прокопія смажили його і пригощалися всі разом. У деяких регіонах у цей день готували рибу, замість баранчика.

  Ріанна народила сина від свого бойфренда A$AP Rocky. Хлопчик народився ще в п'ятницю, 13 травня

Після поживної вечері дітвора і молодь йшли на вулицю в сніжки грати, а дорослі проводили вечір, спілкуючись і навперебій розповідаючи смішні та повчальні історії з життя.

Нерідко за таким спілкуванням засиджувалися до ранкової зорі. Між іншим, це дуже гарна традиція, яку корисно було б відродити і в наш час, а то за повсякденними турботами і інтернетом люди скоро розучаться спілкуватися один з одним.

Не пропустіть сьогоднішній день, щоб позбутися від страждань і душевних ран

Багатьом, напевно, відомий стан, коли мучать рани на душі і від них нестерпно боляче, і ніяк не вдається позбутися. Подібні страждання ми самі завдаємо один одному умисними вчинками чи словами, а деколи ненавмисно своєю ревністю чи байдужістю.

Наші предки вірили, що душевні недуги також можуть бути наслідком втручання у людське життя чорної магії. 5 грудня — сприятливий день, щоб почати зцілення хвороб душі.

Недарма душевний біль серед всіх інших видів вважається найбільш сильним і складним. Він не діагностується, його не можна торкнутися, розглянути або виявити, біль в душі можна тільки відчути.

І якщо фізичні захворювання можна лікувати ліками і з допомогою лікарів, то від душевних хвороб таблеток і сиропів поки не придумали.

На Русі з давніх часів найбільш ефективними способами залікувати тугу, страждання й душевні рани вважалися замовляння і молитви. Слова із них надають дієвий та швидкий вплив, адже душа людини має тонкий зв’язок невидимими нитками з небом і Вищими Силами.

Ритуал з водою

В прозору ємність наберіть чисту воду і сім разів прошепотіть над нею молитву «Отче наш». Як тільки захочеться пити, налийте трохи води в склянку і прочитайте змову:

  «Ми дерлись вгору»

«Як цю чисту водичку випиваю, так про душевні рани забуваю. Амінь».

Тепер невеликими ковтками і повільно випийте. Коли спустошите всю ємність, знову підготуйте цілющу воду. Повторюйте обряд до тих пір, поки повністю не відчуєте зцілення від душевної недуги.

Ритуал з хлібом

Візьміть буханець житнього хліба і ввечері, коли сонце почне заходити, вирушайте в ліс або парк, знайдіть там ялину, станьте біля неї і прочитайте заговорений текст:

«Лісові мешканці-тваринки, поїжте житнього хліба шматочок. Душевну недугу мою по всьому лісі рознесіть і своїми лапками її розтопчіть. Птахи лісові, хлібні крихти поклюйте, і з моєї душі всі рани здуйте».

Тепер розкришіть біля дерева хлібний буханець і йдіть додому. По дорозі ні з ким не зупиняйтеся, не розмовляйте і не обертайтеся назад.

Погодні прикмети на 5 грудня

  • Тепла погода в Прокопіїв день віщує довгу й сніжну зиму.

  • Якщо 5 грудня з лісу виходять вовки та підбираються близько до людських поселень, значить, ось-ось почнеться сувора зима з лютими морозами і хуртовинами, і буде вона затяжна.