Православний календар сповнений святкувань і днів оспівування великомучеників. Той, хто присвятив себе релігії, відмовився від зручностей і благ у щастя інших, гідний бути увічненим. Ксенія Весновказівниця, вона ж свята Ксенія Блаженна, одна з тих, хто заслуговує пильної уваги, інформує Ukr.Media.

Як Блаженну Ксенію зарахували до лику святих

Ксенія була дуже побожною жінкою. Вона вела аскетичний спосіб життя і беззаперечно слухала чоловіка. У певний період чоловіка долає хвороба і він помирає в лічені терміни. Ксенія не зуміла змиритися з втратою і налагодити побут. Замість цього вона приймає постриг, надягає одяг чоловіка і вирішує відмовитися від мирських благ. Все життя вона віддає служінню. За дивний образ існування багато хто називав її юродивою. Жінці вдається створити цілу чернечу громаду. Вважається, за заслуги її і терпіння Господь наділив її мистецтвом зцілювати і передбачати майбутнє. Завдяки праці і аскетизму Ксенія була зарахована до лику святих, а на її честь заснований день Ксенії.

Обряди і святкування

Щорічно 6 лютого віруючі люди шанують велику мученицю, при цьому святкування не співвідносилися з ідеєю дня Ксенії. Заборонялося варити брагу, квас, пиво під приводом майбутнього убогого врожаю. Не дозволялося стригти нігті, міняти постільну білизну — це передрікало хвороби. Табу на домашні справи не накладалися. Найбільш дивне вірування — заборона в’язати вузли — мотивовано прийдешньою смертю, хто не послухається.

В які прикмети вірять люди

По погоді в цей день примічають, яка весна чекає, звідси пішло ще одне ім’я — Ксенія Весновказівниця (Півзимниця). Цікаво, що більшість прикмет мають фінансовий характер. Зерно подешевшало — навесні піднімається високий урожай. Високий ціновий поріг обіцяв урожайний спад. А ще говорили так — якщо в цей день ціна на хлібні вироби низька, до наступного врожаю вона не підніметься. Тут бере свій початок інше прізвисько Ксенії Напівхлібниця.

  Зухвала Ані Лорак появилася на фестивалі в Києві

День Ксенії це не лише шанування святої мучениці, яка віддала себе цілком в християнську віру. Це перш за все доказ, що за смирення і відданість віддається по заслугах.