Актуальні новини

У прокат вийшли два номінанти на «Золотий глобус»

Навіть пандемія не змогла зупинити сезон кінонагород. Хоч і з запізнення, але почали оприлюднюватись різноманітні довгі та короткі списки фільмів, що претендують на призи різного ґатунку. Тож нарешті прийшов час дивитись кіно не як прийдеться, а систематизовано. Добре, що прокат та вірус дозволяють.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1514026 { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1514026{ margin: 0!important; } }

Отже, саме зараз в українському прокаті – два фільми, що потрапили до списку номінантів однієї із найпрестижніших кінонагород, «Золотого глобусу». Розповідаємо докладніше.

«Перспективна дівчина» (на головному фото) Еміральди Феннел отримала чотири номінації: найкращий фільм, найкраща режисура, найкращий сценарій та найкраща жіноча роль у драмі (для Кері Малліган). Цей фільм, що уже встиг отримати нагороду фестивалю Sundance, став дебютом для не надто відомої британської актриси Еміральди Феннел. Вона знімалась у ролях другого плану в фільмах «Альберт Ноббс», «Анна Кареніна», «Дівчина з Данії». Згодом вона стала сценаристкою хітового серіалу «Вбиваючи Єву» (він, до слова, теж має номінацію). Тепер Феннел стала повноправною авторкою фільму, що уже змусив про себе говорити. Вона є й авторкою сценарію, і режисеркою.

Підсилити свої позиції вона вирішила, запросивши на головну роль Кері Малліган, номінантку на «Оскар» та володарку інших нагород («Великий Гетсбі», «Виховання почуттів», «Волл стріт: гроші не сплять»).

Про що ж фільм? У нічних клубах часто можна побачити дуже п’яну дівчину з розмазаним макіяжем. На перший погляд, вона здається легкою здобиччю для шукачів пригод. Проте виявляється, що все набагато складніше. Головна героїня Кассандра «Кессі» Томас прагне лише помсти. Річ у тім, що вона була однією з найкращих студенток медичного університету, але жахлива трагедія змінила її життя назавжди. Кессі вирішила взяти правосуддя у свої руки. Вдень вона варить каву у маленькому кафе, а вночі виходить на полювання.

  Меган Маркл посварилася з принцом Гаррі і поїхала в Мексику, щоб побути на самоті

Кері Малліган у цій ролі неймовірно принадливо, напрочуд сильна та водночас дуже небезпечна. Її героїня надзвичайно переконлива: вона страждає, сумнівається та бореться.

//
Кері Малліган у фільмі «Перспективна дівчина»

Феннел з її допомогою не намагається загортати свої доволі жорсткі меседжі у гарні обгортки. Вона проговорює усе прямо. Особливе місце в цьому фільмі відводиться поняттю віктімблеймінг (Victim – жертва, blaming – звинувачення), тобто звинуваченням жертви насильства в тому, що з нею трапилось. Історія певним чином відповідає на запитання, чому ж мовчать жертви зґвалтування.

Тож маємо чесну, часом шокуючу, часом надто прямолінійну, але якісну драму, що ставить дуже актуальні та правильні запитання.

У Львові можна буде не лише подивитись фільм, а й відвідати 8 лютого спеціальни показ у рамках кіноклубу «Silentium» у кінотеатрі «Коперник».

Також у прокаті – «Дрібниці» Джона Лі Генкока. Картина має одну номінацію за роль другого плану (Джаред Лето).

Кримінальний трилер «Дрібниці» – новий фільм сценариста та режисера Джона Лі Генкока, який був режисером таких фільмів як «Порятунок містера Бенкса», «Невидимий бік» чи «Форт “Аламо”».

Молодий талановитий детектив із Лос-Анджелеса Бакстер (Рамі Малек, що має «Оскар» та «Золотий глобус» за роль Фреді Меркурі у «Богемській рапсодії») має викрити серійного вбивцю. Бажання зробити це в нього – через край. А от досвіду на таку складну справу дещо не вистачає. Він вирішує об’єднати зусилля із досвідченим Діком (Дензел Вашингтон, володар «Оскара» та «Золотого глобуса») – заступником шерифа та депутатом округа Кен, що у Каліфорнії. Те, як чоловік помічає найменші дрібниці, вражає. Проте працювати разом не так легко, як це може видаватися ззовні. Діку постійно потрібно думати не лише про справу, а й про те, щоб таємниці з його минулого не заважали його сьогоденню.

  Пішов з життя Рутгер Хауер — зірка фільму «Той, що біжить по лезу»

Знімали фільм з вересня по грудень 2019 року у Лос-Анджелесі. Музику до фільму написав Томас Ньюман, 15-разовий номінант на премію «Оскар», відомий за саундтреками до 110 фільмів.

І при такому зоряному складі номінацію отримав Джаред Лето («Реквієм за мрією», «Далласький клуб покупців», «Пан Ніхто»), який, щоправда, також не є новачком на різних нагородженнях. Актор та музикант отримав «Оскар» у 2014 році. Отримуючи статуетку, висловив Україні слова підтримки. Але любимо ми його не лише за це.

Джаред Лето у фільмі «Дрібниці»

Разом зі своїми партнерами по фільму, Вашингтоном та Малеком, Лето творить чудовий акторський ансамбль. Ця трійця має такий високий рівень, що коли вони на екрані, вже не таким важливим є зміст картини. У випадку «Дрібниць» маємо класичний фільм-розслідування, міцно зроблений та без сюрпризів.

Також нагадаємо, що у прокаті все ще можна подивитись прекрасний мультфільм «Душа», який називають не лише головним претендентом не лише на «Золотий глобус», а й на «Оскар».

Шкільний вчитель музики Джо Гарднер (в оригінальному озвучанні – Джеймі Фокс, який отримав свій «Оскар» за роль Рея Чарльза) марить джазом і понад усе мріє про сцену. Наближається день, коли це стане реальністю і він зможе проявити свій талант. Та стається нещасний випадок. Душа Джо відокремлюється від тіла та потрапляє у дивне місце. Тут живуть душі, які ще не прийшли в наш світ. Спершу вони мають пройти навчання та обрати собі улюблену справу, і лише потім оселитися у новонародженій дитині. Тут Джо знайомиться з душею на ім’я 22. Вона зовсім не розуміє, що їй насправді подобається.

У фільмі багато прекрасної музики, зокрема джазу. За нього у фільмі відповідає піаніст-віртуоз Джон Батист, який уже встиг пограти з такими музикантами як Стіві Вандер, Принц, Ленні Кравіц, Білл Ласвелл та Вінтон Марсаліс. Під час роботи над мультфільмом режисера Піта Доктера призначили креативним директором студії Pixar. Попри розширення кола обов’язків, Доктер вирішив довести фільм до кінця.

  Душевні компліменти коханій дружині

Фільм було відібрано на Каннський фестиваль, який так і не відбувся. Згодом його вихід у прокат кілька разів переносили. Нарешті він дійшов до глядачів. І, без сумніву, це один із найкращих анімаційних фільмів.

Тож в кіно піти варто у будь-якому випадку.

Залишити відповідь