Які закони не писані королеві Британії?

Бути членом королівської сім’ї — не тільки престижно, але і в деяких моментах вигідно. Однак, не потрібно думати, що монарші особи безкарні та вільні робити все, що їм хочеться. Багато які винятки стосуються більшою мірою тільки правлячого монарха, але деякі поширюються і на інших членів королівської сім’ї. Розповідаємо про закони, які може порушувати королева Єлизавета II та її родичі, інформує Ukr.Media.

Порушення швидкості

Те, що ви член королівської родини, не означає, що ви можете постійно порушувати швидкість і їздити так, як вам заманеться, але деякі винятки бувають. Представник Міністерства пояснив The Sun, що згідно із законодавством Великобританії, обмеження швидкості не поширюються на службовий транспорт у разі невідкладної ситуації. Оскільки всіх членів королівської сім’ї перевозять тільки офіцери поліції, то це правило розповсюджується і на них.

Але якби королева сама захотіла поганяти по вулицях Лондона і перевищила швидкість, то все одно була б оштрафована. У 2001 році принцеса Анна заплатила 400 фунтів за перевищення швидкості.

Подорожі без паспорта

Королева Єлизавета II — єдина людина у світі, який може подорожувати куди завгодно, не маючи при собі свідоцтва про громадянство. Вся річ у тім, що кожен британський паспорт видається на ім’я королеви, тому їй самій немає сенсу його носити. А ми, як прості смертні, стоїмо в чергах для отримання паспорту і постійно переживаємо, щоб фото вийшло нормальним. На жаль, ми не королева Британії.

Відсутність водійських прав

Ще один бонус для королеви — Єлизавета II не зобов’язана складати іспит з водіння та отримувати водійські права. І зовсім не тому, що не вміє водити, за кермом монарша особа відчуває себе чудово з підліткового віку. Це правило поширюється тільки на королеву, інші члени сім’ї повинні, як годиться, складати іспит і отримувати права.

  Помер режисер Жан-Люк Годар, який підтримував Сенцова

Опіка монарха над усіма дітьми

Незалежно від того, наскільки ви хороший батько, королева може забрати у вас дітей в будь-який час, оскільки правлячий монарх автоматично отримує опіку над неповнолітніми онуками. Цей закон діє з початку 1700-х років, ще від початку правління Георга I.

Королева безкарна

Чисто теоретично, королеві могло б зійти з рук навіть вбивство. Згідно із законом, все судочинство в Англії ведеться від імені правителя, тому він не може бути засуджений і навіть виступати в якості свідка в суді. Однак, королева усвідомлює, які у неї привілеї, і «піклується про те, щоб всі її дії здійснювалися в суворій відповідності з законом».

Свобода від податків

Ще одна перевага королеви — свобода від податків. Принц Чарльз, наприклад, не зобов’язаний платити податки зі свого доходу від герцогства Корнуолл, яке щорічно приносить мільйони фунтів. Однак, він добровільно сплачує податок, а королева, яка отримує гроші в основному від приватних володінь, також добровільно платить податки з 1992 року.