Щоб уберегти свій голос, вокалістам доводиться докладати чимало зусиль.

Голос — це дар та інструмент співака, даний один раз і на все життя. Щоб зберегти його силу, часом доводиться робити неочевидні і навіть дивні речі, інформує Ukr.Media.

Ось на що йдуть співаки, щоб поліпшити свій вокал:

Їдять за годину до виступу

Якщо співак зловживає дієтами, вона ризикує разом із зайвими кілограмами втратити і голос. Незбалансоване і мізерне харчування не дає організму необхідних сил. А значить, голос буде звучати слабкіше, тьмяніше, в меншому діапазоні.

Але і занадто щільна їжа, особливо перед самим виступом, теж шкідлива. Повний шлунок тисне на діафрагму, і співати через це набагато важче. Ідеальний варіантт — з’їсти щось за годину до концерту. Так і сили будуть, і опора для звуку, і голос буде литися легко.

Тримають гортань опущеною

Щоб звучання було глибоким і виразним, багато співаків і співачок користуються одним секретним прийомом під назвою “заглиблення”. Його люблять Шакіра, Крістіна Агілера, Шер.

Щоб зробити заглиблення, потрібно одночасно підняти верхнє небо (як при позіханні) і опустити гортань. При цьому ніс буде виступати в якості резонатора. Тримати таку позицію під час співу непросто, з незвички це дуже дискомфортно. Але, як то кажуть, мистецтво вимагає жертв.

Посміхаються, коли співають

Сміх здатний допомогти в найнесподіваніші моменти життя, навіть під час виступу на сцені. Ні, реготати у весь голос не потрібно. Достатньо вчасно згадати щось смішне.

Цей прийом — “швидка допомога” в ситуації, коли не виходить взяти високу ноту і голос ось-ось зірветься.

Коли ми готові посміхнутися, гортань автоматично піднімається вгору, а це те, що потрібно для високих нот. Під час відчуття сміху також розкриваються помилкові зв’язки, знімаються затискачі в горлі і звук іде вільніше.

  Сайти-дезінформатори заробляють на фейках до $235 млн щорічно

П’ють багато води

Підтримувати водний баланс важливо для всіх людей, але для співаків — особливо. За професійною необхідності вони часто літають, а повітря в літаках дуже сухе. Горло швидко пересихає, через що потім страждає якість вокалу.

Тому під час польоту настійно рекомендується пити воду, а не чай, каву і тим більше алкоголь. Також можна зволожувати слизову, розсмоктуючи льодяники.

Не співають у критичні дні

Статеві гормони впливають на наш організм сильніше, ніж ми думаємо. У перші дні жіночого циклу голосові зв’язки забезпечуються кров’ю більш активно, ніж зазвичай. Через це вони набрякають, стають менш гнучкими і рухливими. Якщо багато співати в такому стані, можна отримати травму зв’язок — вузол, мікротріщину або навіть крововилив.

У деяких театрах оперним співакам навіть дають відгули в перші 2-3 дні циклу. Але частіше доводиться просто дуже ретельно планувати виступи, звіряючись з жіночим календариком. Професійні співачки часом нехтують цим правилом, тож доводиться вдаватися до допомоги судинозвужувальних і протинабрякових засобів. Звичайно, це завдає організму шкоди. Щоб зберегти і голос, і здоров’я в цілому, в ці дні краще поберегти себе.

П’ють сирі яйця і відмовляються від насіння

Педагоги з вокалу вважають, що звучання голосу залежить від багатьох факторів, у тому числі від харчування. Перш ніж потрапити в шлунок, продукти проходять через гортань і можуть впливати на м’які тканини. Якщо слизова горла буде подразнена, голос стане більш хрипким.

У списку заборонених для вокалістів продуктів — насіння, горішки, сухарики, а також занадто гострі, холодні і жирні страви. Все це позбавляє голосові зв’язки еластичності, викликає кашель і неприємні відчуття в горлі. Співати з таким “набором” некомфортно.

  Всесвітньо відома співачка оголосила про завершення кар'єри

Зате рекомендується вживати продукти, які обволікають слизову і пом’якшують горло. В результаті голос стає сильнішим. Найбільш незвичайний з цих продуктів — сирі курячі яйця. Досить випивати по яйцю в тиждень.

Займаються спортом

Для красивого вокалу найважливіше, щоб повітряний струмінь ішов рівно. А хороший вокаліст співає не лише ротом — він пропускає звук через усе тіло. Якщо десь буде напруга або, навпаки, зайва розслабленість, це відіб’ється на голосі. Він буде не таким сильним, може зриватися або тремтіти.

Тому педагоги з вокалу рекомендують регулярно займатися спортом. Після хорошого тренування м’язи у всьому тілі розслабляються, затискачі йдуть, у результаті, голос звучить рівно, сильно і м’яко. Легку розминку не завадить зробити і безпосередньо перед репетицією або концертом. Це розігріє м’язи всього тіла (а зв’язки — це теж м’язи).

Для того, щоб зберегти голос, потрібно докласти зусиль (утім, як і в будь-якій іншій справі). Деякі поради варто взяти на озброєння і звичайним людям. Адже багатьом з нас час від часу треба якщо не співати, то виступати перед іншими людьми, наприклад, на роботі.