Чому сьогодні до кінця дня треба віддати грошові борги?

В православ’ї 9 грудня відзначається річниця освячення храму Георгія Побідоносця в Києві. У народному календарі називається дата Юріїв день, Єгорій холодний, Єгорій зимовий (Юрій і Єгор вважаються похідними від імені Георгій), інформує Ukr.Media.

Ким був святий Георгій?

Родом Георгій походив з благочестивої християнської сім’ї. Прославився він своїми дивовижними подвигами, один з яких — перемога над величезним жахливим змієм, який проживав в озері.

Цей змій тримав у страху людей, іноді виповзаючи і пожираючи чергову жертву. Тільки Георгію вдалося з ним розправитися. Але самого святого після жорстоких тортур убили язичники за те, що відмовився зректися віри Христової.

Які на цей день обряди і традиції?

На Русі Юріїв день шанувався, як свято сили і мужності. Згадують сьогодні не тільки Георгія Побідоносця, але і всіх воїнів, які билися і склали голови за вітчизну.

За народною традицією, 9 грудня слабеньких хлопчиків і чоловіків парили в лазні, гарненько б’ючи дубовими віниками, після чого змащували вовчим жиром все тіло. Вважалося, що після такого обряду до них перейде сміливість вовка і сила дуба.

У Юріїв день наші пращури не ходили на полювання, побоюючись постраждати від диких звірів. Ведмеді до 9 грудня у своїх барлогах вже міцно засинали, а от вовки навпаки ставали злими від лютого холоду і ближче до людських поселень підбиралися, могли напасти або домашню тварину потягти.

В народі існувало повір’я, що сам святий Георгій відпускає вовків в цей день на свободу, а вони починають справляти свої вовчі весілля. Так що люди воліли обходитися якийсь час без полювання, зате залишатися живими і здоровими.

  Учасниця золотого складу «ВІА Гри» Надія Мейхер не соромиться показувати як вона виглядає в реальному житті

У Юріїв день ті, кому належало вирушати в далеку дорогу, рано-вранці йшли в храм і замовляли молебень, щоб шлях був безпечним і вдалим.

Постарайтеся до кінця сьогоднішнього дня розплатитися з усіма боргами

З давніх часів, коли пан наймав на роботу селян, повелася на Русі традиція — до дня Юрія обов’язково розплачуватися з усіма боргами. У найманих працівників за тиждень до 9 грудня і ще тиждень після цієї дати було право змінити одного роботодавця на іншого.

Всі сільськогосподарські роботи на полях до цього дня вже завершувалися, а до наступного сезону ще уся зима була попереду, от і був у людей час на роздуми — на попередній роботі залишатися чи до нового хазяїна піти?

Якщо люди переходили до іншого роботодавця, існував звичай — колишній пан мав виплатити їм все до копійки, не залишаючись в боргах, інакше сам потім загрузне у фінансових проблемах.

І відповідно навпаки, якщо селяни господареві грошей заборгували, то мали все повернути, в іншому випадку їм загрожувало весь наступний рік в бідності і боргах прожити.

Відтоді так і повелося — до дня Юрія треба неодмінно з боргами розрахуватися, щоб в майбутньому році грошей на все вистачало, і позичати не доводилося. Погодьтеся, коли ми беремо в борг гроші, це викликає неприємні емоції.

Насамперед, пригнічує на моральному рівні. Та й рішення проблеми виходить тимчасовим, адже через якийсь термін гроші доведеться повертати. Але найголовніше, борги стають перешкодою для поступлення в наше життя фінансових потоків.

Комусь давати в борг теж не дуже приємно, навіть якщо давно і добре знаєш людину, все одно є шанс не отримати своїх грошей назад.

  До престижного каталогу "Білі круки 2019" потрапили дві українські книжки

Якщо так склалося, що вам доводиться позичати гроші, то дотримуйтесь при цьому перевірені століттями прикмети:

1. Щоб гроші завжди водилися, борг повертайте вдень. Але тільки не ввечері, в цей час будь-які фінансові операції ведуть до розорення.

2. Коли позичаєте, беріть купюри лівою рукою, а віддавайте завжди правою.

3. Ніколи не повертайте борги у п’ятницю.

4. Не позичайте грошей 31 грудня і 1 січня, інакше весь наступний рік проживете в боргах.

5. Не давайте грошей у борг знайомим, рідним і друзям у вівторок і неділю, 13 числа кожного місяця і 7 квітня (у православне свято Благовіщення).

Погодні прикмети на 9 грудня

  • Якщо у Юріїв день гілки дерев інеєм припорошені, значить, у наступному році очікується багатий урожай.

  • Вовки 9 грудня поблизу людських осель завивають — до сильного похолодання.

  • Якщо сьогодні лютий мороз, то такою буде вся наступна зима.