Златоусту моляться про допомогу, коли наступає відчай, щоб відшукати свій шлях у житті. Також святий дарує подружнє благополуччя.

В православ’ї 9 лютого згадують архієпископа Іоанна Златоуста, цей святий — один із найбільш шанованих на Русі. За народним календарем дата називається день Златоуста (або вогонь), інформує Ukr.Media.

Ким був святий Іоанн?

Проживав Іоанн в IV столітті, родом походив з Антіохії з сім’ї чиновника. Незабаром після його появи на світ батько Іоанна помер, а мати приклала всі зусилля для духовного виховання хлопчика.

Коли і мама покинула світ земний, Іоанн прийняв рішення стати ченцем. Потім відокремлено оселився в пустелі, проживши там чотири роки. Ще пару років провів у повній безмовності в печері.

Повернувшись в Антіохію, він протягом двадцяти років перебував на службі священиком, потім був призначений архиєпископом Константинопольським.

Златоусту моляться про допомогу, коли настає відчай і ніяк не виходить відшукати свій шлях у житті. Також святий дарує подружнє благополуччя і допомагає духовному саморозвитку.

Які на цей день існують традиції та обряди?

На Русі традиційно 9 лютого готували поминальну трапезу. До неї входили узвар, пиріжки з начинкою з риби, м’яса, грибів, капусти, і рисова каша.

Якщо погодні умови дозволяли (не було міцних морозів або сильної сніжної хуртовини), то частину обіду відносили на цвинтар і залишали на могилах померлих родичів, чи роздавали в якості милостині жебракам біля храму.

А ще з давніх часів у слов’ян повелися забобони, що в день Златоуста нікому не можна робити подарунків, інакше річ неодмінно зіпсується, розірветься, поламається. Але найстрашніше, що може статися біда, як з дарувальником, так і з одержувачем подарунка.

Наповніть свій будинок достатком і благополуччям з допомогою запаленого сьогодні вогню

На Русі вогонь і піч вважали центром житла, що символізує домашній затишок. 9 лютого їх люди славили, привертаючи тим самим у дім щастя, благополуччя, мир і достаток.

  Близькі друзі Тіматі підтвердили вагітність його нареченої Анастасії Решетової

У холодні зимові місяці на дворі мело, морози були міцні, а дні короткі, ось вогонь з печі і дарував людям світло — цілюще і сонячне.

У день Златоуста було прийнято особливим способом укладати дрова для розпалювання печі, щоб всі вони розгорілися одночасно. Якщо вогонь спалахував відразу, це означало, що сім’я проживе тут щасливо, наступний рік складеться успішно для всіх домочадців, поля будуть родючими.

У народі вірили, що 9 лютого вогонь може зцілити від будь-яких захворювань. Для цього потрібно хвору людину підвести до пічного вогню і посадити напроти.

Вона повинна уважно подивитися на полум’я і тричі прочитати «Отче наш». По тілу розіллється тепло від вогню, яке вижене всі недуги, і невдовзі настане одужання.

Так що якщо є у вас така можливість, обов’язково сьогодні затопіть грубку (камін). І поспостерігайте за тим, як дрова розпалюються.

У слов’ян і на цей рахунок є прикмети:

• Якщо вогненні язики повільно займаються, кажуть, що їм заважають темні сили. Щоб їх прогнати, необхідно помістити в піч кочергу, утворюючи з її допомогою своєрідний хрест з колосниками.

• Яскраве і швидке загоряння вогню говорить про те, що до вас скоро гості нагрянуть.

А ще поспостерігайте за полум’ям в печі:

1. Якщо в топку прокидається сажа з труби, значить, скоро сім’я зіткнеться з великими неприємностями.

2. Коли згоряють дрова, подивіться на отриману купку попелу. Якщо вона довга, значить, першим в будинку трапиться небіжчик, а якщо кругла — то новонароджене немовля.

3. Голосно тріщать дрова під час горіння — до посилення холодів.

4. Полум’я в трубу рветься — до негоди або сімейних конфліктів.

  26 грудня – день пам'яті святого Євстратія: історія, традиції та прикмети свята

5. Якщо вогонь більше горить з одного боку, значить, в цьому році в будинку буде весільне торжество.

6. Іскрять язики полум’я — до новин.

Споконвіку слов’яни наділяли вогонь надприродною очисною силою. Тому якщо у вашому помешканні немає печі (каміна), то використовуйте сьогодні хоча б свічку. Її полум’я настроїть людину на позитивний лад і заспокоїть.

Пройдіться з запаленою свічкою по всіх кімнатах, щоб у домі не було чвар, а панував тільки мир.

Прикмети погоди на 9 лютого

  • Поспостерігайте за пливучими хмарами. Якщо вони рухаються проти вітру, то скоро почнеться сильний снігопад.
  • Літо і осінь будуть багатими на врожай, якщо сьогодні сніг лягає на землю не рівно, а буграми.