Про що треба молитися їй сьогодні?

В православ’ї 9 липня — шанування ікони Божої Матері Тихвінської. За народним календарем дату називають Давид-суничник або Тихвінська ягідниця, інформує Ukr.Media.

Яка історія чудотворного Тихвінського образу?

Згідно з легендою образ цей був написаний євангелістом Лукою і подарований Антіохійському Феофілу. Через деякий час стали говорити про ікону, ніби її невидимі ангели носять. І у Візантії, вона була і на Русі.

Якось помітили рибалки, які промишляли на Ладозі, що ікона над озером пропливала. Над різними містами і селами образ пройшов, поки не вибрав собі місце біля річки Тихвінка. Тут і люди побудували дерев’яний храм на честь Успіння Божої Матері. Тричі він горів, але образ Богородиці завжди залишався неушкодженим.

У Велику Вітчизняну війну Тихвінську ікону з Росії вивезли німецькі окупанти. У 1950-х роках після тривалих мандрів вона потрапила в Чикаго. Лише через півстоліття (у 2004 році) в Тихвіні був повністю відновлений Успенський Богородичний монастир, і образ повернувся на своє колишнє місце.

Які традиції та обряди існують у цей день?

Слов’яни називали 9 липня суничним днем. А оскільки у цей день православні християни згадують ще одного святого — Давида Солунського, то дату прозвали в народі Давид-суничник.

Дуже чекали цього дня жінки, адже до 9 липня ласувати ягідками їм не дозволялося. Суворе повір’я говорило — хто заборони не послухається і буде ягоди вживати раніше терміну, тому доведеться діток ховати в дитячому віці.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Спрадавна слов’яни вважали суницю символом заможного життя. Господині традиційно 9 липня пекли млинці і загортали в них суничну начинку. Увечері за столом збиралася вся сім’я. Вірили, що після такої смачної і дружньої вечері весь наступний рік в будинку буде мирно, між домочадцями злагода і порозуміння, у родині достаток.

  Міжнародний день таксиста святкують 22 березня

Щоб майбутні пологи пройшли швидко і легко, а дитина народилася здоровою і міцною, вагітні жінки повинні сьогодні суничний зірвати листочок і носити його з собою скрізь до самих переймів.

Про що просять Богородицю у її Тихвінському образі?

Просять її про допомогу в материнстві — головному жіночому призначенні.

Моляться жінки Діві Марії, щоб допомогла зачати здорову дитину, послала успішні і легкі пологи. Відомі випадки, коли Тихвінська ікона допомагала пізнати радість материнства тим, кого лікарі прирекли на бездітне існування діагнозом безпліддя.

Також ікона протегує в ті моменти, коли людям належить складний життєвий вибір. А якщо людина по нечесній і занепалій дорозі пішла, то біля ікони моляться, щоб вона повернула на шлях істинний.

В яких ще потребах люди моляться біля Тихвінської ікони:

1. про зцілення від недуг (відомі випадки, коли після молитов біля цього образу хворі на ноги піднімалися, деяким повертався втрачений слух чи зір);

2. політики і керівники просять мудрості і здатності бути справедливими;

3. молоді люди моляться про дарування розуму і благочестя;

4. ті, кого горе спіткало, просять сил і терпіння, щоб скорботи перенести;

5. літні молять про міцне здоров’я та довголіття;

6. подружжя про набуття миру, любові та сімейної злагоди;

7. батьки про виховання добрих і слухняних дітей.

Погодні прикмети на 9 липня

  • Якщо 9 липня багато ягід на суничних кущах, значить, прийдешні зимові місяці очікуються суворі і сніжні.
  • Якщо сьогодні спека, то так само ще сорок днів — без жодного дощу.