Актуальні новини

Чернівецький драмтеатр сплатить 34 тис. грн за порушення авторських прав

Апеляційний суд Чернівців зобов’язав Чернівецький драмтеатр ім. О. Кобилянської сплатити 37 тис. грн за порушення авторських прав у виставі «Чесний суддя». Як йдеться у рішенні суду, адміністрація театру не виплатила гонорар автору постановки Мирославу Гринишину, хоча продовжувала ставити його виставу. Про виплату компенсації йдеться в постанові суду за 13 грудня. Позов на театр до суду подало Українське агентство з авторських прав в інтересах режисера Мирослава Гринишина. Справа розглядалася майже три роки і в підсумку сума штрафу знизилася із 111 тис. до 37 тис. грн.

Виставу «Чесний суддя» Мирослава Гринишина вперше показали у 2017 році. За фабулою, у країні скасували е-декларування, хабарі дозволяються законом, а тих, хто їх не хоче брати, – садять у в’язницю. Основою постановки є однойменна драма Юрія Васюка. Тоді вистава була неоднозначно сприйнята і режисера Мирослава Гринишина попросили написати заяву на звільнення. На думку самого автора, його звільнення стало причиною того, що вистава не сподобалася місцевим посадовцям. Втім, після звільнення режисера виставу показували й надалі (у судових матеріалах вказано про щонайменше три покази).

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1532639 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1532639{
margin: 0!important;
}
}

Через це Мирослав Гринишин звернувся в Українське агентство з авторських прав, яке й подало у 2018 році позов з вимогою виплатити режисеру компенсацію у 111 тис. грн за порушення авторських прав. Як йдеться в рішенні Шевченківського райсуду, розглянувши цю справу суддя Вікторія Чебан визнала драмтеатр ім. О. Кобилянської винним у порушенні авторських прав та призначила компенсацію 111 тис. грн.

Втім, адміністрація драмтеатру не погодилася із такою сумою і подала апеляційну скаргу. Свою позицію юристи театру пояснювали тим, що автором «Чесного судді» є письменник Юрій Васюк, а сам режисер просто адаптував твір для театру. Втім, 13 грудня Чернівецький апеляційний суд підтвердив порушення автоорських прав, зменшивши суму компенсації до 37 тис. грн.

  День сміху - 1 квітня

Залишити відповідь