Чому зірка 1960 Світлана Коркошко залишилася без ролей, і що допомогло їй повернутися в професію через 20 років. Вона змусила знову заговорити про себе.

Актриса з’явилася в кіно ще в середині 1960 років, але зйомки у фільмі “Загибель ескадри” зробили Світлану Коркошко знаменитою і одночасно переконали її в тому, що вона повинна присвятити себе театру, а не кінематографу. Вона стала провідною актрисою МХАТу, де залишилася після розколу в трупі, яку очолила Тетяна Дороніна, а після багаторічного служіння мистецтву на довгих 20 років залишилася практично без ролей. І все ж вона змогла повернутися в професію і змусити знову заговорити про себе, інформує Ukr.Media.

Чому зірка 1960 Світлана Коркошко залишилася без ролей, і що допомогло їй повернутися в професію через 20 років. Вона змусила знову заговорити про себе.

Доленосна зустріч

Майбутня актриса з’явилася на світ в 1943 році в Нижньому Тагілі, а дитинство і шкільні роки провела в Кривому Розі. Саме в цьому місті і відбулася перша і найголовніша зустріч маленької Світлани з мистецтвом.

Одного разу в міському Літньому театрі виступала відома Тетяна Окуневська. Світлана була досконало зачарована талантом і красою актриси і прийняла рішення досягти такої ж висоти. Тетяна Окуневська здавалася тоді абсолютно неземним створінням. Втім, ще раніше на маленьку Світочку справив враження дитячий спектакль, в якому артисти прямо на сцені їли пиріжки з повидлом. Це було небаченою розкішшю.

Батьки засмутилися, дізнавшись про те, що дочка вирішила стати актрисою. Потай вони сподівалися, що їх молодша вступить в медичний. Але вона блискуче склала вступні іспити і була прийнята в театральний інститут у Харкові, після закінчення якого її відразу ж прийняли в театр імені Івана Франка в Києві. А в 21 рік вона дебютувала в кіно, зігравши у фільмі “Загибель ескадри” Оксану Матющенко, комісара.

Зйомки залишили у актриси неоднозначні враження. І вона зрозуміла, що її доля — це театр. Правда, саме під час роботи над фільмом дівчина познайомилася з Борисом Лівановим, а ще під час кінопроб — зі своїм першим чоловіком, Юрієм Борецьким.

  Садовий закликав львівські книгарні не вилучати з продажу книжку про Стуса

Перший шлюб

Москвич Юрій Борецький здавався Світлані Коркошко представником іншого світу. У молодих людей почався роман, і дівчина пішла до Юрія в гості. Але в Москві вона відчула в ньому деяку холодність. А по поверненню до Києва Світлана отримала лист від незнайомої дівчини, яка зізнавалася їй у своїй любові до Юрія. Незнайомка просила залишити хлопця в спокою. Світлана, поплакавши, не стала робити ніяких кроків. Трохи пізніше вона дізналася про наявність у коханого ще однієї подруги в Челябінську.

Актриса перестала писати листи і дзвонити Юрію. Театральне життя закрутило її у вирі репетицій і вистав. Якраз в той час вона зіграла Антігону в однойменній постановці по Софоклу. Роль давалася їй дуже непросто, та й театральні “доброзичливці” підливали олії у вогонь.

Але через три роки після завершення відносин, коли Світлана була на гастролях в Москві, до неї прийшов Юрій Борецький разом із мамою. І запропонував дівчині руку і серце. Вона і сама не могла б пояснити, чому погодилася.

Чому зірка 1960 Світлана Коркошко залишилася без ролей, і що допомогло їй повернутися в професію через 20 років. Вона змусила знову заговорити про себе.

Зіграли гучне весілля, актриса переїхала в Москву, її прийняли в трупу МХАТа, де вона зіграла безліч головних ролей в постановках різних режисерів. А ось сімейне життя у актриси не складалося. Світлана Коркошко була дуже популярна, постійно їздила на гастролі за кордон.

Юрій Борецький не був настільки успішний, а тому незабаром став відверто заздрити дружині. А одного разу навіть вдарив її, коли вона дуже хотіла відпочити після репетиції, а він в цей час віщав їй про свої грандіозні задуми. До того моменту він встиг закінчити режисерські курси, куди його прийняли за протекцією Івана Пир’єва, який, своєю чергою, відгукнувся на прохання Світлани Коркошко, що знімалася у нього в “Братах Карамазових”.

З часом сімейне життя стало майже нестерпним. Але Світлана все ще сподівалася врятувати їх шлюб. Дізнавшись про вагітність, вона хотіла народити малюка. Але тут їй запропонували роль Ніни Зарічної в “Чайці”, і актриса прийняла рішення не на користь народження дитини. А після в її житті з’явився вже зовсім інший чоловік.

  У 28 BookForum візьмуть участь поети Західної Європи

Справжнє щастя

Володимир Салюк закінчив акторський факультет, але з легкої руки Олега Єфремова став займатися режисурою. Його вважали найперспективнішим молодим режисером. Він служив в “Современнике”, а після переходу Єфремова в МХАТ пішов слідом за ним.

Світлана Коркошко та Володимир Салюк зіграли разом у постановці “Валентин і Валентина”, під час роботи над якою між ними і розгорівся роман. Але вони обидва були невільні, та до того ж у Салюка підростала маленька дочка.

Світлана і Володимир чесно намагалися боротися зі своїми почуттями, але розлучитися так і не змогли. В результаті, втомившись від брехні і від вічного невдоволення чоловіка, Світлана зробила пропозицію коханому сама. А після зібрала речі і пішла із забезпеченої сім’ї в невідомість і невлаштованість. І зрозуміла, що з милим дійсно рай і в шалаші.

Вона була щаслива в сім’ї, попри всякі побутові труднощі і проблеми. Народився улюблений син Федір, а Світлана Коркошко незабаром після його народження вже знову блищала на сцені. Але улюблений МХАТ розколовся, вона залишилася в трупі Дороніної, в МХАТ імені Горького. А після того, як Світлана Коркошко дозволила собі сказати про те, що режисура не є сильною стороною Тетяни Дороніної, вона сама залишилася практично без ролей. А після відходу з театру чоловіка Володимира Салюка і зовсім опинилася в опалі.

Чому зірка 1960 Світлана Коркошко залишилася без ролей, і що допомогло їй повернутися в професію через 20 років. Вона змусила знову заговорити про себе.

У той час всі жили важко, а Світлана Іванівна відчайдушно не хотіла, щоб її чоловік і син відчули в чомусь недолік. У театрі вона в місяць грала всього близько чотирьох вистав, а в інший час таксувала на своїй машині. Іноді чи не цілодобово, щоб тільки сім’я ні в чому не знала потреби.

  Помер французький актор та режисер Робер Оссейн

І навіть тоді вона невпинно підтримувала чоловіка, який змінив МХАТ на Московський обласний ТЮГ, значно втративши в зарплаті. Вона не скаржилася і не Нила, вона знала, що сім’я — це головне в житті. Саме сім’я і допомогла їй пережити ті важкі 20 років, коли вона виявилася практично викинута з професії.

Чому зірка 1960 Світлана Коркошко залишилася без ролей, і що допомогло їй повернутися в професію через 20 років. Вона змусила знову заговорити про себе.

За визнанням актриси, вона могла б зламатися, якби не сім’я, що дозволила їй не так гостро сприймати власну непотрібність. Але звільнилася з МХАТу вона лише в 2002, почавши співпрацювати з “Современником”. Коли ж в 2014 році вона стала грати головну роль в антрепризному спектаклі “Фаїна. Птах, що ширяє в клітці”, про Світлану Коркошко знову заговорили. Вона об’їздила з постановкою всю Росію, і всюди її зустрічали повні зали.

Знімалася Світлана Іванівна в кіно, але фільмографія її не настільки обширна, як список театральних робіт. Втім, вона сама вибрала для себе театр. І поставила на перше місце у своєму житті сім’ю, а не професію. Тепер Світлана Коркошко вважає: “за підтримки близьких можна подолати будь-які негаразди”.

Постановка “Фаїна. Птах, що ширяє в клітці”, де головну роль зіграла Світлана Коркошко, стала зворушливим і пронизливим оповіданням про життя великої актриси Фаїни Раневської. Вона прославилася завдяки безсумнівному акторському таланту і неординарному почуттю гумору. Але насправді її життя давало мало приводів для сміху: відведені їй 87 років вона провела майже в повній самоті, і причину цього бачила в собі.