Актуальні новини

Україна відмовилася від участі у Євробаченні-2019

Відповідна інформація з’явилася на офіційному сайті НСТУ.

Буквально щойно Національна громадська телерадіокомпанія України (НТКУ) оголосила, що в цьому році Україна не поїде на конкурс "Євробачення-2019", який відбудеться в Тель-Авіві.

Відповідна інформація з'явилася на офіційному сайті, де ви можете ознайомитися з положеннями повністю, інформує .

"У ситуації, що склалася, дотримуючись закону про Суспільне мовлення, а також в умовах надмірної політизації перебігу національного відбору Суспільний мовник вирішив відмовитися від участі в Міжнародному пісенному конкурсі "Євробачення-2019". Суспільний мовник вважає за потрібне започаткувати суспільний діалог у форматі ток-шоу, форумів та обговорень за участі провідних експертів сфери для формулювання позиції українського суспільства щодо цієї проблеми, а також напрацювання пропозицій до проекту закону України, що міг би врегулювати ситуацію зі співпрацею українських артистів із державою-агресором на майбутнє", – йдеться у повідомленні.

У заяві також сказано, що після довгих перемовин з MARUV та після відмови виконавиці підписувати договір з НСТУ, Суспільне мало право самостійно призначити представника.

"Альтернативним способом визначення представника від України на Євробачення-2019 правила визнають його безпосереднє призначення мовником. Тобто Суспільний мовник міг би обрати будь-якого виконавця не з числа учасників Національного відбору. Проте від такої альтернативи Суспільний мовник відмовляється, адже з повагою ставиться до вибору глядачів у Національному відборі. Тому в ситуації непідписання договору про участь у Євробаченні з переможцем телерадіокомпанія почергово звернулася до фіналістів, що посіли друге та третє місце за результатами Національного відбору. Гурти Freedom Jazz та Kazka також відмовилися від участі в Євробаченні-2019", – наголосили у повідомленні.

Таким чином, українці зможуть слідкувати за конкурсом тільки в якості глядачів, але не як учасники.

  Нобелівську премію з літератури отримав британець Абдулразак Гурна

Залишити відповідь