На Давида вирушали в ліс по ягоди суниці. Існує повір'я, що той, хто хоче зайняти в цей день гроші, повинен в кишеню покласти листя суниці, тоді відмови не буде.

Народне свято Давид Суничник відзначається 9 липня 2019 року (дата за старим стилем — 26 червня). Віряни православної церкви цього числа згадують святого Давида Солунського (Фессалонікійський), відлюдника. В народі його прозвали «Суничником» в честь звичаю збирати в цей день стиглу суницю, інформує .

Історія

Давид Солунський народився у Месопотамії між 450 і 460 роками. З юних років він вивчав святі писання і служив Богові. Прибувши в Фессалоніки (старослов'янська назва — Солунь), Давид став ченцем Кукуллатського монастиря. Він наслідував святих столпників, бо три роки провів на мигдалевому дереві. Коли отримав знамення згори, перебрався в окрему хатину, в якій прожив приблизно 70 років.

За суворе відлюдкувате життя Господь дарував йому силу бачити майбутнє і здійснювати чудеса. З оселі святого лилося божественне світло, подивитися на яке приходили багато городян.

Коли Давид прийшов до імператора, щоб передати прохання від солунян про перенесення адміністративного центру, він узяв в руки вугілля, розпалив його на руці і утримував до тих пір, поки не отримав згоду правителя. Повернувшись, відлюдник попрощався з друзями, помолився і віддав свою душу Господу.

Традиції та обряди

В це свято люди збирають суницю. Ця лісова ягода має не тільки приємний смак, але і цілющі властивості. Суницю застосовують при лікуванні анемії, виразок, захворювань нирок, печінки, сечового міхура і для загального зміцнення організму. Листя додають в чай холодною зимою, щоб зміцнити імунну систему.

Прикмети

  • Якщо в цей день іде дощ, то така погода буде до осені. Якщо ясно й тепло, то до кінця літа небо буде безхмарним.
  • Якщо день спекотний, то протягом сорока днів протримається палюча посуха, прохолода прийде лише у вересні.
  • Якщо день посушливий, то гриби з'являться в лісі тільки до осені.
  • Розсада добре вбирає вологу — найближчі дні будуть сухими. Якщо земля залишається вологою, то невдовзі піде дощ.
  • Якщо ягід суниці багато, то зима буде холодною.
  • Суниця дозріла — строк сівби вівса пройшов.
  • Свині або миші гризуть суху траву — сінокіс буде невдалим.
  • Щоб люди погодилися позичити грошей у цей день, потрібно взяти з собою стеблинки суниці.
  29 травня — Федір Житник: історія, традиції та прикмети