Актуальні новини

У Луцьку презентують проект «1429: З’їзд європейських монархів у Луцьку”

У Музеї історії Луцького братства відбудеться публічна лекція на тему «Луцький з’їзд 1429 року: джерела та інтерпретації» з презентацією оригінальних джерел з колекції Волинського краєзнавчого музею.
Про це повідомляють місцеві ЗМІ.
Лектор – Олена Бірюліна, провідний науковий співробітник музею.
У 2019 році Луцьк відзначає 590-річницю З’їзду. Дехто надає цій події надзвичайної ваги, інші ставляться скептично. Але незаперечним є той факт, що для Луцька З’їзд європейських монархів став історичною віхою, адже після нього місто здобуло європейське визнання.
Про події З’їзду за останні два століття написано чимало наукових праць як українськими, так і іноземними авторами. Тема З’їзду стала сюжетом художніх книг та полотен. Але повного розуміння значення і його історичної ваги досі немає. Для того, аби зрозуміти епоху, у яку відбулась ця подія, її історичні, політичні, культурні передумови, управління туризму і промоції міста спільно з КП «Центр туристичної інформації та послуг», а також з Волинським краєзнавчим музеєм та його відділами, Східноєвропейським національним університетом ім. Лесі Українки, за підтримки краєзнавців та істориків започатковує просвітницький проект публічних лекцій, екскурсій, виставок, квестів «1429: З’їзд європейських монархів у Луцьку». Упродовж року в лучан і гостей міста буде унікальна можливість дізнатись, для чого був організований З’їзд, чому він відбувся саме у Луцьку, про видатних особистостей того періоду, тогочасне суспільство, політику, релігію, культуру, музику, живопис, моду та кухню тощо.
 

  18 грудня — Савин день: історія, традиції та прикмети свята

Залишити відповідь