Актуальні новини

День комп’ютерника — 14 лютого

Цей день вважається неофіційним днем комп’ютерника.

14 лютого відзначають не тільки День всіх закоханих, але і День аматорів комп’ютерної техніки, і все, що з нею пов’язано. Завдяки швидким темпам розвитку нано-технологій, День комп’ютерника стає актуальним і відзначається значною кількістю айтішників і цінителів ПК, інформує .

Історія

Перший в світі комп’ютер був профінансований і створений американською армією для обчислень балістичних таблиць, які використовувалися в авіації і артилерії. Дебютна машина зовсім не була схожа на сучасні комп’ютери, але працювала чітко і справно. Ім’я першого комп’ютерного монстра було Енік. Він був створений 14 лютого 1946 року. Енік по праву можна назвати батьком сучасних комп’ютерів, він володів двійковою системою, розраховував досить складні на той час завдання. Наприклад, людина здатна була зробити 60 розрахунків необхідних траєкторій на калькуляторі за 24 години, комп’ютер цю ж роботу робив за 30 секунд.

Розроблений комп’ютер служив справно, але потужностей не вистачало. Тоді Пентагон прийняв рішення відправити його на заслужений відпочинок. У 1955 році 5 жовтня Еніка розібрали і перевезли в музей Академії Америки. Він і зараз займає своє почесне місце.

Професія комп’ютерника з кожним роком стає затребуваною. Для початку потрібно отримати спеціальну освіту, а потім полюбити свою справу.

Комп’ютерники виконують різну роботу:

  • створюють програми,
  • забезпечують безперебійну роботу систем,
  • налаштовують апаратуру,
  • усувають збої.

Традиції

У свій святковий день комп’ютерники приймають вітання від начальства, колег, рідних і близьких. У великих компаніях влаштовують різноманітні заходи: семінари, лекції, виставки. Не обходиться цей день і без корпоративних вечірок. На них колеги вітають один одного, дарують тематичні сувеніри у вигляді статуеток, чашок, ручок, мишок, флешок. Замовляють святкові незвичайні торти, одягають футболки з комп’ютерною символікою.

  Фільм-прибулець

Відзначають це свято студенти і викладачі вузів, де навчаються майбутні професіонали.

У засобах масової інформації висвітлюються питання про новинки в комп’ютерній сфері, плани та розробки на майбутнє. Друкуються біографії знаменитих і успішних людей в даній області.

Залишити відповідь