Свято було засноване 1 жовтня 1980 року, щоб віддати данину поваги всім фахівцям, задіяним у даному виді промисловості.

День працівників легкої промисловості, за усталеною традицією, відзначається кожну другу неділю червня. У 2019 році ця дата припадає на 9 червня. Це свято, що існує вже понад 30 років, було засноване Указом Президії Верховної Ради СРСР від 1 жовтня 1980 року «Про святкові і пам'ятні дні», інформує .

Легка промисловість — це найбільш близька до споживача галузь виробництва. До її основних підгалузей відносяться: взуттєва, шкіряна, текстильна, швейна та хутряна промисловість, а крім того, виробництво полімерно-плівкових матеріалів і штучних шкір.

У радянський період існувала проблема дефіциту товарів. Фактично, у споживачів не було вибору, і доводилося купувати те, що було в наявності. Дістати щось таке, чого не було в інших, могло дуже небагато людей. Підтримка вітчизняного виробника проводилася штучно, оскільки не було товарів закордонних фірм, відповідно, не було ні асортименту, ні конкуренції.

У пострадянський період, коли до країни потоком ринули закордонні бренди та товари, легка промисловість пережила важку кризу, так як люди більше не хотіли купувати вітчизняну продукцію, воліючи одяг, взуття та хутра, вироблені закордоном. Текстильникам та іншим працівникам легкої промисловості довелося терміново змінювати сформовані за роки радянської влади стандарти виробництва, вдосконалювати технологію, поліпшувати якість продукції, підвищуючи її конкурентоспроможність.

Зараз вже товари українських фабрик впевнено тримаються на сучасному ринку. Спостерігається стійка тенденція зміщення купівельного попиту в бік вітчизняної продукції.

Руками цих людей створюються різні речі, які так необхідні нам у житті: одяг, взуття, аксесуари та багато-багато іншого. У цій галузі працюють швачки, дизайнери, взуттьовики і десятки представників інших затребуваних в наш час професій. І вони, без сумніву, заслуговують того, щоб у них було своє власне свято.

  Слава Камінська опублікувала відео, де разом з екс-чоловіком вітають дочку з днем народження

У День працівника легкої промисловості на підприємствах проходять різні урочисті заходи, вітають ветеранів легкої промисловості, традиційно проводяться концерти. І звичайно ж, нагороджуються кращі працівники галузі.