Актуальні новини

Екс-голову УКФ Юлію Федів звинуватили у завданні збитків на 57 млн грн

Проти колишньої голови Української культурного фонду (УКФ) Юлії Федів порушили кримінальне провадження за фактом виявлення аудитом порушень на понад 57 млн грн. Про це повідомила сама Федів на своїй сторінці у Facebook.

«57 млн збитків і кримінальне провадження – так виглядає подяка держави за роки самовіддачі, важкої праці і розвиток цілої інституції», – написала Юлія Федів.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1526919 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1526919{
margin: 0!important;
}
}

«За три роки діяльності в основному перевіряли інституційну підтримку і гранти (153 сторінки акта з 210), як і просила Наглядова рада, члени якої знали про результати ревізії ще до їхнього офіційного оприлюднення. 57678337,2 грн. за все виявили аудитори порушень із інституційної підтримки, за які відповідальність в акті покладено на мене особисто», – написала Федів.

За її словами, «найбільше та наймасовіше порушення: КВЕДи (класифікація видів економічної діяльності – ред.) заявників».

«Потрібні КВЕДи не стоять перші в списку в державному реєстрі – значить грантоотримувач не є представником креативної індустрії, а Фонд неефективно та нецільовим шляхом використав кошти», – написала вона.

Федів додала, що зауваження по суті до проведених заходів грантоотримувачів при цьому відсутні, а Мінкульт прийняв пасивну позицію.

«Тільки тихо працюють аудитори, яких хвилювали лише КВЕДи», – додала Федів.

За словами колишньої глави УКФ, ДАСУ висуває претензії виключно до неї, позаяк вона підписала договір.

«Договір, який пройшов багатоетапну перевірку Фонду, отримав схвалення Наглядової ради та узгодження Мінкульту», – додала Юлія Федів.

Державна аудиторська служба України направила матеріали в прокуратуру для залучення до матеріалів кримінальної справи.

«Так вони відповіли нам на адвокатський запит, яким ми місяць тому просили дати нам документи по ревізії. Але не забули той же час виставити рахунок – 28 756,90 грн за 8057 сторінок. Правда, якщо ми оплатимо рахунок, не факт, що ми отримаємо ці документи, адже тепер лише з дозволу прокуратури. Очевидно, що такого дозволу мені не дадуть, хіба що скоро чекати новий процесуальний статус? Ось так. Чи не перевірили, на якому місці КВЕД в ЄДР, отримала кримінальне переслідування», – написала Федів.

  17 жовтня — Єрофєєв день: історія, народні повір'я та прикмети свята

Зазначимо, що Юлія Федів обіймала посаду виконавчої директорки УКФ з 2018 року. 8 лютого 2021-го у неї завершився контракт.

11 лютого 2021 року з’явилася Спілка концертної індустрії України (СКІУ), яка через місяць після свого створення звинуватила очільницю УКФ Юлію Федів у тому, що грантову підтримку отримало кілька проектів, у яких основний КВЕД не збігся із КВЕДом у грантовій заявці, або дати реєстрації не відповідали умовам УКФ та інші подібні неточності.

Саме Спілка концертних індустрій ініціювала звернення в ДАСУ та НАБУ щодо перевірки можливих порушень Федів при наданні інституційної підтримки. Звернення з’явилось у наступний день після завершення прийому документів на посаду очільника УКФ, у якому Федів збиралася брати участь. Пізніше Федів відкликала свою кандидатуру.

Залишити відповідь