Актуальні новини

Українські майстри перетворили ляльок Barbie на відомих українок

Кілька десятків всесвітньовідомої ляльки Barbie в образах відомих українок можна побачити на виставці «Barbie: пані України». Презентують їх на третьому поверсі ТЦ «Роксолана» у Львові.

Ідея створення такої виставки належить одній із мереж дитячих товарів. Вона запропонувала різним лялькарям України пошити якийсь оригінальний одяг для ляльок Barbie. Та в ході спілкування між собою майстри запропонували створити образи видатних жінок України.

За основу лялькарі брали уже існуючих ляльок, тих, які найкраще пасували під той чи інший образ. Та для деяких з них вони змінювали обличчя, підбирали інший макіяж чи нарощували волосся, щоб лялька достовірніше відповідала образу певної відомої українки.

Крім того, кожен із майстрів проробив колосальну не лише художню, а й наукову роботу. Адже щоб розкрити особистість зображеної українки вони створювали відповідний одяг і декорації. Для цього їм потрібно було відвідувати музеї та вивчати історичні факти пов’язані із їх героїнею.

Тож тепер відвідувачі виставки можуть побачити на відомих українок починаючи від перших племен на території України до сьогоднішніх днів. У експозиції представлені зокрема трипільська жриця, королева Анна, княжна Либідь, акторка Віра Холодна, персонаж Катерини з поеми Тараса Шевченка, поетеса Анна Ахматова, співачка Alyona Alyona, медик-доброволець Яна Зінкевич та інші.

Окрім естетичної дана виставка має і просвітницьку мету. Адже багатьом українцям не відомі такі імена відомих українок як Берта Рапопорт (перша жінка-капітан судна), Олена Казимирчак-Полонська (видатна жінка-астроном, за значний внесок у дану науку її іменем названо одне з небесних тіл), Анна Стен (перша українка, яка стала зіркою Голлівуду) тощо.

Оглянути виставку «Barbie: пані України» можна безкоштовно до 23 серпня.
Павло Паламарчук, “День”, Львів

  2 січня — день Ігнатія Богоносця: історія, традиції та прикмети свята

Залишити відповідь