Актуальні новини

Цього року Україна не бере участь у Дитячому Євробаченні через критичне недофінансування

Національна суспільна телерадіокомпанія України, як член Європейської мовної спілки, щороку забезпечує участь України в дитячому Євробаченні, проте цьогоріч через критичне недофінансування суспільного мовника представник від України не зможе взяти участі в міжнародному пісенному конкурсі. Про це повідомляє UA.Перший.
Так, участь у дитячому Євробаченні передбачає значні витрати телерадіокомпанії на проведення відбіркового етапу, а також обов’язковий внесок до Європейської мовної спілки – організатора конкурсу – за участь у змаганні.
Цьогоріч НСТУ вперше не має фінансової можливості покрити витрати на проведення відбіркових турів, сплатити внесок та здійснити всі обов’язкові виплати.
Зазначено, що в розподілі видатків державного бюджету України на 2018 рік для НСТУ передбачено лише 776 млн грн, що не покриває поточних операційних витрат компанії до кінця 2018 року, оскільки це фінансування вдвічі менше суми, гарантованої Законом України “Про суспільне телебачення і радіомовлення України”, де йдеться, що бюджет НСТУ має становити 0,2% видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік, тобто 1,54 млрд грн.
НСТУ є наймолодшим європейським Суспільним мовником і, за дослідженням Європейської мовної спілки, – найменш фінансованим.
“Критична ситуація незаконного недофінансування не залишає компанії жодних коштів не лише на оплату трансляції самих каналів, виробництво програм, закупівлю прав на спортивні події світового масштабу, але й на сплату обов’язкових внесків та платежів, не кажучи вже про необхідну модернізацію усіх регіональних та всеукраїнських теле- й радіоканалів Суспільного”, – повідомляють у прес-службі.
Для нормальної роботи телерадіокомпанії й усіх 23 регіональних філій необхідно 330 млн грн на оплату усіх видів трансляції протягом року, близько 139 млн грн на капітальні видатки, 50 млн грн на комунальні платежі, а також 31 млн грн податку на землю.
Щорічні членські внески до Європейської мовної спілки становлять близько 19 млн грн. Ще 744 млн грн на рік необхідно для оплати праці співробітників. Виробництво контенту та забезпечення життєдіяльності компанії потребують видатків у сумі 150 млн грн та 72 млн грн відповідно. Таким чином, дефіцит бюджету Суспільного у 2018 році становить 759 млн грн.
Дитячий пісенний конкурс Євробачення – щорічний міжнародний конкурс для дітей віком до 15 років, у якому беруть участь по одному представнику від кожної з країн – членів Європейської мовної спілки. У листопаді 2018 року конкурс відбудеться в місті Мінську, Білорусь. Україна бере участь у змаганні з 2006 року, проте вперше за всю історію конкурсу змушена відмовитися від участі.

  Підписники розкритикували Ірину Федишин за вибір наряду для збору грибів в лісі

Залишити відповідь