Експерт розповів, як п'є традиційний англійський напій британська королева. Як заварювати чай по-королівськи: секрети британців.

Нещодавно британський професор Алан Макі зі Школи харчових наук та харчування розповів, як поліпшити смак чаю з допомогою молока. Вчений говорить, що в регіонах з жорсткою водою потрібно спочатку наливати в чашку молоко, а вже потім лити окріп і класти чайний пакетик, інформує Ukr.Media.

Виявилося, жорстка вода містить мінерали, які перешкоджають утворенню ароматних сполук. Молочні білки знижують концентрацію цих мінералів і покращують смак чаю.

«Своєму смаку чай зобов’язаний різним сполукам, включаючи таніни, — говорить професор Макі. — Приготування чаю традиційним способом, коли спочатку чайний пакетик заливають окропом, а потім додають молоко, призводить до того, що таніни перетворюються в тверді частинки, не встигнувши віддати свій аромат. Тому напій виходить несмачним».

Однак експерт з етикету Вільям Хансон в корені не згоден з таким методом заварювання чаю. Вільям наполягає: при королівському дворі спочатку наливають чай і лише потім додають молоко. В одному із ефірів експерт розповів, як п’є традиційний англійський напій британська королева.

Спершу наливаємо чай, щоб визначити його міцність

“Налийте чай в порожню чашку, щоб побачити, наскільки він міцний. Якщо чай міцний, ви зможете долити ще води, якщо слабкий, дайте йому ще настоятися”, — вчить експерт.

У XIX столітті по тому, як людина пила чай, можна було визначити її соціальне походження.

Аристократія пила з дорогої кістяної порцеляни, яка не боялася впливу окропу. Прислуга ж користувалася глиняними чашками, які іноді тріскалися через гарячу воду. Тому прості люди спочатку додавали холодне молоко, щоб охолодити ємність, і лише потім наливали чай.

Не розмішуємо чай по колу

Перемішувати чай, обертаючи ложку по колу і голосно стукаючи по чашці — поганий тон. Замість цього ми робимо плавні безшумні рухи «вгору-вниз». Уявіть, що чашка — це циферблат, де ложка рухається від 12 до 6 години і назад до 12.

  Кейт Міддлтон знову довела, що гідна звання справжньої ікони стилю

Помішавши чай, покладіть ложку на блюдце позаду чашки, паралельно лінії ручки.

Гості самі наливають молоко і додають цукор

Експерт з етикету каже, що королева сама наливає чай своїм гостям. А ось молоко і цукор вже додають гості, виходячи зі своїх переваг.