Святий відрізнявся добротою і милосердям, допомагав бідним, приймав мандрівників. Всі свої заощадження він витратив на допомогу людям, а сам залишився в злиднях.

Дане народне свято відзначається 12 жовтня 2019 року (29 вересня — дата за старим стилем). Православною церквою у цей день вшановується святий Феофан Милостивий і преподобний Киріак, інформує Ukr.Media.

Добрий і побожний християнин Феофан жив у сирійському місті Газа. Він був багатий, допомагав біднякам і хворим. Запрошував у свій будинок подорожніх, у яких не було грошей заплатити за постій. За щедрість і чуйність народ прозвав його Милостивим.

Послав Господь йому випробовування, позбавивши багатства та здоров’я. Майбутній святий стійко переносив тяготи. Тіло його набрякало і розкладалося, видаючи жахливий запах. Але у Феофана вистачало сил не тільки самому терпіти біль, але і підтримувати дружину, яка перебувала у відчаї.

Коли він відчув, що наближається його остання година, вибухнула страшна гроза з громом і блискавками. Дружина почала ридати, розуміючи, що не зможе, як личить, поховати чоловіка. Але Феофан заспокоював її, кажучи, що, як тільки він помре, буря припиниться. Так і сталося.

Після смерті тіло святого повністю очистилося від ран і стало виділяти чудову зцілювальну запашну олію.

Преподобний Киріак був родом з Коринфи. Він прожив 109 років. Прізвисько «відлюдник» отримав за те, що часто змінював місце свого перебування.

Традиції та обряди

В народі свято прозвали «милостивим» за теплу, часом похмуру погоду у цей день.

На Феофана мисливці виходять на зорі в пошуках «іменинного» зайця. До кінця дня влаштовуються застілля з традиційними мисливськими байками. Повір’я говорить: чим більший і жирніший здобутий звір, тим більше удачі принесе цей рік мисливцеві.

  Український фільм отримав головну нагороду кінофестивалю в Японії

Прикмети

  • Якщо на небі безліч яскравих зірок, значить, восени буде мало опадів, а наступний рік буде врожайним.
  • Якщо до вечора опускається туман, то найближчим часом настане тепло, а заморозків не буде.
  • В лісі виросли пізні гриби — ще довго не буде снігу.
  • Якщо ранковий вітер вдень посилився, а до вечора стих, то кілька днів буде ясно.