Актуальні новини

26 березня – Никифоров день: традиції, обряди та прикмети

Сьогодні вода володіє цілющою силою!

26 березня – Никифоров день: традиції, обряди та прикмети. Сьогодні вода володіє цілющою силою!

26 березня в православ'ї день пам'яті святителя Константинопольського патріарха Никифора. У народному календарі дата отримала назву Никифоров день, інформує .

Хто такий святий Никифор?

Проживав Никифор у VIII-IX століттях в Константинополі, батько його служив імператорським секретарем. При імператриці Ірині Никифор був сановником і брав участь в роботі Сьомого Вселенського Собору.

806 році прийняв чернечий постриг і був поставлений на місце померлого патріарха Тарасія. Коли до влади прийшов імператор-іконоборець Лев V Вірменин, Никифора заслали в монастир, де він відійшов в інший світ у 828 році.

Обряди й традиції цього дня

Сьогодні з особливою пошаною відносяться до рослин. Не можна на деревах або чагарниках ламати гілки і рубати, можна накликати біду. Присвятіть цей день догляду за домашніми квітами.

Никифоров день сприятливий для будь-якого рукоділля і для виготовлення захисних оберегів, талісманів.

Якщо у подружжя часто виникають сварки і негаразди, їм треба сьогодні ввечері піти в гості або до себе покликати щасливу подружню пару, почаювати з ними, поспілкуватися. Після цього припиняться чвари, сімейне життя налагодиться.

Використовуйте силу води, вона сьогодні особлива і цілюща

Наші предки вірили, що 26 березня вода має особливу цілющу силу, тому поспішали використовувати її собі на благо. Рано вранці вирушали до джерела і вмивалися чистою водою, набирали, як можна більше, і пили протягом дня. Якщо у вас немає поблизу джерела, можете провести обряди на воду в домашніх умовах.

Для виконання бажань

Рівно опівночі, як тільки настане 26 березня, налийте в глечик чисту воду і прочитайте над нею слова змови:

«Чиста водиця прошу, здійсни мрію мою заповітну. Як я, раба Божа (ім'я) тобою вмиюся і нап'юся, так подаруй мені твої краплі на здійснення мрії. Бажання моє непорочне, образи і злості в ньому немає. Думки мої ясні, немов світлий день. Як прошу тебе, так нехай і буде. Амінь».

  Дмитро Комаров і Олександра Кучеренка таємно одружилися

Залиште воду на столі, а самі лягайте спати. Вранці, коли прокинетеся, відлийте з глечика трохи води і помийте обличчя. Залишок випийте протягом дня маленькими ковтками. При цьому кожен раз подумки уявляйте, як збувається ваше бажання.

Для захисту від пристріту і псування

Опівночі налийте чисту воду в стакан або миску, запаліть свічку і прочитайте текст змови:

«Сильна і чиста водиця, ти немов небесна цариця. З неба являєшся і в землю йдеш, а звідти знову наверх піднімаєшся. У своєму кругообігу згадай про мене, водиця, люба сестрице. Забери з мене, раби Божої (ім'я), лиху славу людську і недобрі погляди, всі негоди і неприємності. Сховай їх у землі, де ніколи не ходила нога людська, нехай в тих глибинах темрява поховає всі напасті на мене і негатив. Амінь».

Воду залиште на столі, свіча повинна догоріти, тепер лягайте спати. Вранці, коли прокинетеся, зробіть відразу три ковтки заговореної води. Також по три глоточка треба буде випити вдень і ввечері перед сном.

Для краси

Вранці, перед тим як вмиватися, наберіть в таз чисту воду і прочитайте над нею замовні слова:

«Сильна, могутня водиця, прошу тебе про допомогу. Наповни обличчя моє природною свіжістю і красою. Нехай шкіра гладка і біла, довгі вії, губи червоні, чорні брови. Щоб всіх людей моя краса заворожувала, а у чоловіків викликала розчулення. Тільки ти, водиця, можеш мені допомогти, наслати на мене красу видатну. Амінь».

Не шкодуючи води, щедро помийте обличчя. Не витирайте рушником, нехай обсихає.

Народні прикмети 26 березня

Якщо 26 березня на землю опустився густий туман, то майбутнє літо буде дощовим і прохолодним.

  8 лютого — день Федора Поминальника: історія, традиції та прикмети свята

Якщо сьогодні ввечері галки у зграї збираються і голосно кричать, значить, з завтрашнього дня встановиться ясна і тепла погода.

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь