Актуальні новини

Філарет назвав головну умову, при якій ПЦУ отримає статус патріархату

Константинополь не виключає можливість надання українській церкві статусу патріархату.

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет розповів, за яких умов новостворена церква зможе отримати статус патріархату.

За словами Філарета, його не запросили до Стамбула для вручення Томосу, тому що він знаходиться в чині патріарха, а ПЦУ перебуває в статусі митрополії, інформує .

"Мене не запросили тому, що вони не хочуть визнати УПЦ статус патріархату, а визнають поки тільки в статусі митрополії. А я патріарх, і якщо я буду присутній на цьому вручення як патріарх, то це означає, що Вселенський патріарх визнає українську церкву в статусі патріархату", − підкреслив священнослужитель.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

При цьому він вказав, що Константинополь не виключає можливість надання українській церкві статусу патріархату.

"Якщо все українське православ'я об'єднається в одну церкву, то це буде підстава для надання УПЦ статусу патріархату. Тому ми є патріархатом, але тільки в Україні, тобто невизнаним патріархатом. А визнані ми як Київська митрополія", − зазначив Філарет.

Він вважає, що завдання української церкви полягає "у продовженні об'єднання з парафіями та духовенством Московського патріархату".

"Коли ми об'єднаємося, тоді і звернемося до Вселенського патріарха з проханням надання нам статусу патріархату" − підсумував патріарх Філарет.

Додамо, 3 лютого відбулася церемонія інтронізації предстоятеля Православної церкви митрополита Київського і всієї України Єпіфанія, яка завершила всі процедури, що стверджують автокефалію УПЦ.

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

  Президент Латвії пропонує обмежити телемовлення російською

Залишити відповідь