Актуальні новини

В Україні відновлюють роботу театри та музеї

Вже з 1 квітня в Україні поступово відновлюють роботу заклади культури та мистецтв.

«Діячі мистецтв готові працювати нон-стоп аби полегшити страждання людей від пережитих жахіть війни, подарувати позитивні емоції дорослим та дітям, а також відродити надію та віру в краще майбутнє. Культура – це м’яка сила. Вона здатна повернути українців до нормального життя в новій воєнній реальності», – прокоментував таке рішення міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1539915 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1539915{
margin: 0!important;
}
}

Кожен заклад культури має підготувати свою програму та працюватиме за власним графіком. Тож у кожному випадку потрібно буде уточнювати інформацію про розклад, а також щодо придбання квитків.

Більшість закладів культури оголосили, що частина коштів від придбаних квитків йтиме на допомогу українським захисникам або на гуманітарну підтримку.

Події у закладах культури та мистецтв відбуватимуться з урахуванням вимог воєнного стану. У випадку повітряної тривоги усі глядачі повинні пройти в укриття, яке розташоване в закладі. Відтак кількість місць обмежена. При вході до закладів може здійснюватися поверхневий огляд щодо виявлення предметів, обіг яких заборонено чи обмежено, або становить загрозу життю чи здоров’ю людей.

У Львові відновлюють роботу кілька театрів. Театр «І люди, і ляльки» гратиме денні вистави для дітей з п’ятниці по суботу.

Відновлює вистави і театр ім. Курбаса. Вимушені переселенці, які знайшли там притулок, або вирушили далі, або знайшли інше житло у Львові. Театр гратиме вистави також з п’ятниці по неділю, а почне з «Марка Проклятого» за поезіями Василя Стуса. Починатимуть вистави раніше, о 18:00 замість звичних 19:00.

У театрі попередили, що перериватимуть вистави на час повітряної тривоги (театр має бомбосховище) і якщо вона триватиме більше, ніж півгодини, вистави переноситиметься.

  Перший чоловік Юлії Началової розповів, чому не був присутній на похороні

Львівська національна опера також відкриває двері для глядачів, розпочинаючи цикл концертів «З вірою у перемогу! Мистецтво надихає жити».

Чотири концертних програми як для дорослих, так і для дітей відбудуться з 1 по 3 квітня. У репертуарі головної сцени театру – концертні програми з аріями та солоспівами українських композиторів, фрагменти з балетів, а також хорові концерти українського композитора ХVIII-XIX ст. Дмитра Бортнянського.

А у Дзеркальній залі театру відбудуться музичні забавлянки «Зіронька для Моцарта» для дітей 2-4 років у супроводі музикантів оркестру Львівської національної опери.

У програмах візьмуть участь не лише артисти та музиканти Львівської національної опери, але й вимушені переселенці – артисти з інших оперних театрів України, зокрема, солістка балету Національної опери України у Києві Олена Карандєєва, соліст балету Харківського театру опери та балету Денис Онуфрійчук.

Театр ім. Марії Заньковецької проведе з 1 квітня кілька концертів та покаже виставу «Нталка Полтавка». Початок перенесено на 16 годину.

Працює Органний зал, який відчинився ще у березні. Серед низки концертів є один особливий: Луганської обласна філармонія переїхала до Львова. Ансамбль духових інструментів Луганської обласної філармонії вже в цю суботу гратиме свій перший концерт у стінах Львівського органного залу.

А 17 квітня відбудеться світова премʼєра твору українського композитора Олександра Щетинського Lacrimosa, написаного в часи війни, спеціально на замовлення Львівського органного залу. Композицію виконуватиме ансамбль Луганської філармонія під батутою керівника органного залу Івана Остаповича.

Також з середини березня приймають глядачів усі кінотеатри мереж «Планета кіно» та «Мультиплекс».

Скадніше справи у музеях, які захистили свої колекції від небезпек. Тож вони наразі зачинені. Але працюють львівські мистецькі галереї, які не лише мають виставки, а й беруть участь у проекті для переселенців «Львів пзустрічає», організовуючи екскурсії.

  Уряд присудив премії імені Лесі Українки за твори для дітей та юнацтва, - МКІП

На Львівщині уже відновили роботу музей-заповідник «Підгорецький замок», музей-заповідник «Жовківський замок», а з 1 квітня до них приєднається музей-заповідник «П’ятничанська вежа».

Нагадуємо, що проект «Львів зустрічає» оголосив розклад екскурсій на новий тиждень.

Залишити відповідь