Актуальні новини

Фільм «Брати. Остання сповідь» вийшов онлайн

В Україні день українського кіно традиційно відзначають у другу суботу вересня. Цього року він припадає на 12 вересня і цього року він пройде без жодного нового українського фільму у прокаті.

Як це вже стало звичним у цей пандемічний рік, рятують онлайн-кінотеатри. На платформі Takflix вийшов фільм, один із тих, із яких по суті почалось нове українське кіно.

Дебютна картина Вікторії Трофіменко «Брати. Остання сповідь» був переможцем одного із перших пітчингів та став, здається, останнім українським фільмом, показаним на Московському кінофестивалі.

Знятий у 2013 році фільм вийшов у прокат 24 вересня 2015 року. Він є дуже важливим, можна сказати етапним, для нового українського кіно. Проте дивитись його вартує не так через це, як просто тому, що він є добрим.


Вікторія Трофіменко на зйомках фільму

«Це фільм, де актори говорять живою гуцульською говіркою – і ти їм віриш. Над їхньою вимовою працював Олег Гнатів, він же Мох, він же Олег Перкалаба, Петро Валігунда, а також етнографиня і філологиня Василина Зеленчук з Криворівні… Це кіно дуже цікаво дивитись сьогодні, у 2020 році, після “Думок”, “Додому”, “Дерев”, “Стрімголов”, “Вулкана” – і всього, що сталося з українським кіно за останні роки. Воно дуже відрізняється і виглядає в чомусь історичним. І в той же час, це такий дивний сплав української поезії і скандинавської прохолоди», – вважає режисерка та засновниця Takflix.


Роман Луцький та Микола Береза у фільмі «Брати. Остання сповідь»

Фільм «Брати. Остання сповідь» поставлений за романом шведського письменника Торні Ліндгрена «Бджолиний мед». Проте дія дуже органічно перенесена в Карпати.

Стрічка розповідає історію любові та ненависті двох братів, які доживають віку в гірському селі. Єдиним зв’язком між ними стає письменниця, яка випадково опинилась на хуторі та не може його залишити через обставини. Вона по частинах, наче мозаїку, збирає історію їхнього життя.

  Софі Лорен зважилася на повернення в кіно у 86 років


Наталія Половинка у фільмі «Брати. Остання сповідь»

З цієї картини почався злет теперішнього українського секс-символа (саме так називають Романа Луцького гламурні ЗМІ). Сьогодні автор з Івано-Франківська уже зіграв головні ролі у фільмах «Сторожова застава», «Віддана», «Секс та нічого особистого». А зовсім скоро на екранах має з’явитись фільм «Безславні кріпаки», де Луцький зіграв Тараса Шевченка.

Роль «солоного брата», Войтка, мисливця і винахідника, стала для львівського актора театру імені Курбаса Миколи Берези першою великою роллю у кіно, хоча на його рахунку на той часу уже була солідна фільмогафія. Після «Братів» Микола знявся у фільмах «Тіні незабутих предків» Любомира Левицького і «Креденс» Валентина Васяновича. Також Миколу глядачі знають за роллю Данили Червоного (скоро на екранах з ‘явиться приквел картини).


Микола Береза на зйомках фільму

«У перервах між зйомками я грав у театрі. Дуже чітко памятаю, що раптом зовсім інакше відчув театральний час, зміг інакше у ньому існувати. Ніби після кіно я почав вдесятеро більше встигати у певний відрізок часу на сцені. Працювати тонкшими мазками. Таке враження, що викладаєш картинку дрібним бісером. Після кіно відчувається міцність, впевненість. Впевненість не у сенсу бахвальства, а така, ніби ти обростаєш мязами. Але то все стосується лише роботи у доброму кіно, звичайно. Коли йдеться, як у випадку з «Братими» про творчість», – розповів ZAXID.NET Микола Береза.

До речі, його персонажа у зрілому віці зіграв худрук Тернопільського театру Олег Мосійчук. «Той самий дід зі “Стрімголов”», – нагадує Надія Парфан.


Олег Мосійчук у фільмі «Брати. Остання сповідь»

Привели «Брати» на великий екран і чудову львівську співачку та акторку Наталію Половинку (театральний центр «Слово і голос»). Зголом вона блискуче зіграла ще одну велику роль у «Тері» Нікона Романченка.

  У групі "АГОНЬ" тепер нова солістка

«У середині світогляду кожного персонажа є якийсь такий камінчик, який є центром світобудови для кожної людини. Це є ставлення до радості і до болю, до солі життя і до його меду – і в одного і в другого з братів. У фільмі грає постійний контраст затхлого, смердючого приміщення – білосніжного снігу, любові – ненависті, замкненості – і безмежжя», – розповіла ZAXID.NET про фільм Наталія Половинка.

Проте вартує подивитись (чи навіть передивитись фільм «Брати. Остання сповідь» і тому, що це дуже добрий фільм.


Роман Луцький на зйомках фільму

Міцна літературна основа, візуальна довершеність, напрочуд сильний акторський ансамбль роблять картину обов’язковою для тих, хто хоче як слід відзначити день українського кіно, а також і усі інші дні.

Фільм доступний у всіх країнах світу з українськими субтитрами (субтитрована гуцульска говірка). Ціна перегляду – 60 гривень. Англійські субтитри обіцяють скоро додати.

Залишити відповідь