Актуальні новини

Forum West: як турбуватися про ментальне здоров’я команди та що робити з ейджизмом

Що чекати на ринку праці, які нові глобальні тренди та тенденції вплинуть на HR-сферу і до яких нових зовнішніх викликів бути готовими? Про це говорили на уже традиційному Forum West для HR-директорів, топ-менеджерів, керівників і власників провідних компаній України. Організатор заходу Володимир Глащенков зібрав цікавих спікерів, представників з різних регіонів країни і з різних галузей

Ментальне здоров’я працівників стає частиною корпоративної культури компанії

Пандемія спричинила до неминучих змін і змусила компанії пристосуватися до нової реальності. Діджиталізація і цифролізація, про яку багато говорили до пандемії, за півтора року стала нашою реальністю.

Робота онлайн розмиває межі між роботою та домом і може спричиняти до швидкого вигорання. Турбота про ментальне здоров’я працівників стає важливою частиною корпоративної культури компанії.

Важливо підтримувати комунікацію з усіма, розповідати, як бути ефективним в ремоут-режимі (дистанційна робота), ділитися wellbeing-практиками (покращення самопочуття).

Чи не у всіх спікерів форуму звучало – нова корпоративна культура має враховувати задоволеність, настрій і емоційний стан працівників.

Олена Лазур, директор з персоналу ТМ «Молокія», розповіла як самим менеджерам з персоналу бути в ресурсі і наповнюватися енергією.

Усе більше компанії поступово переходять до гібридної моделі роботи, частково віддалено, частково – в офісах. Таку модель підтримують більшість працівників. За даними опитування компанії Glassdoor, 70,1% опитаних за гібридну модель праці.

Брак кадрів та битва за таланти

Львівська консалтингова група представила дані, які підтверджують – на ринку праці знову брак кадрів та справжні бої за таланти, особливо в ІТ-сфері.

На одного фахівця в ІТ-сфері припадає від 30 до 40 вакансій. Це не лише справжній виклик для рекрутерів, а й потреба перегляду профорієнтації, навчання, перекваліфікації кадрів загалом.

  Кім Кардашьян активно приймає участь у тюремній реформі і допомагає в'язням

ІТ-сфера буде розвиватися й далі. За останній рік американський ринок ІТ виріс на 12%, а український на 30%.

В інших сферах теж вже відчутний брак кандидатів, порівняно з минулим роком і початком пандемії.

За даними сайту robota.ua, в середньому по Україні на одне вільне робоче місце претендувало:

  • станом на 1 серпня 2020 року – 8 людей;
  • станом на 1 серпня 2021 року – 4 людей.

Знову відкриті кордони, вакцинація і швидкі тести сприяють новій хвилі міграції працівників у країни Європи, розповів Ярослав Гуменюк, директор з маркетингу robota.ua.

Навчання персоналу та гнучкість компанії

Одним з важливих трендів – є навчання персоналу. Безперервна освіта має стати нормою, а самонавчання і саморозвиток – потребою працівників.

Як розповіла Галина Даців, віце-президент з питань навчання та розвитку персоналу SoftServe, 76% працівників покоління Z вважають, що навчання є ключовим для їхньої успішної кар’єри. Завдання компанії – створити середовище, яке дозволяє навчатись і адаптуватись на робочому місці.

Мар’яна Івашина, керівник служби навчання і розвитку АТ «Галичфарм» поділилася досвідом побудови системи постійного розвитку персоналу в компанії. Готових працівників для роботи на ринку нема, тому компанія навчаючи персонал самостійно, створила налагоджений і відшліфований процес яким займається окремий підрозділ. Кожен працівник забезпечений доступом до навчальних матеріалів, технічних засобів комунікації, знає свою програму навчання і розуміє для чого йому це.

Олексій Слюсаренко, керівник бізнес-навчанням в компанії COMFY, презентував виклики нового часу з якими у COMFY навчилися працювати. У компанії розібралися з баченнями і потребами працівників, серед яких багато представників покоління Z і відреагували на ці потреби реальними змінами і гнучкістю. Це працює і дає результати.

Старіння націй, ейджизм і його наслідки

  Андрій Данилко здивував несподіваною заявою

Тетяна Пашкіна, HR-експерт та сторітеллер, підняла важливу тему, про яку поки ще рідко говорять в Україні. За інтригуючою назвою «Непевне майбутнє, або фальшива срібна економіка» складна і важлива тема старіння націй, ейджизм і його наслідки.

Срібна економіка – це рішення та інвестиції, які мають працювати на старіюче суспільство, максимальне використання потенціалу старших людей. Глобальне старіння населення має стати новими можливостями для бізнесу.

Цікаві факти:

• за підрахунками дослідників компанії Accenture і Oxford Economics, у найближчі роки срібна економіка створить мільйони додаткових робочих місць і збільшить світовий ВВП на 2-2,5%;

• сьогодні ринок товарів для людей 50+ у ЄС оцінюється у 4,7 млрд доларів США і до 2025 року, за прогнозом, зросте до 15 млрд;

• згідно з даними Бюро трудової статистики США від 2015 року, зайнятість фахівців старше 65 років за останні 20 років зросла на 117%;

• у 2017 році кількість робочих місць, створених срібною економікою США, склало 89,4 млн – 61% від усіх робочих місць.

У світі старіння населення вже не виклик, а навіть у певній мірі рушій бізнесу. На жаль, в Україні поки процвітає ейджизм, вакансії рясніють віковими обмеженнями «до 45» і навіть «до 35» років. І це при тому, що в Україні на січень 2020 року вже 11,3 млн пенсіонерів.

В Україні понад 22% населення віком 60+. До 2025-2030 років цей показник зросте до 27%. Аби вирішити проблему потрібна негайна консолідація суспільства, бізнесу і держави.

Люди – найцінніший капітал

Обставини завжди змушують діяти за новими правилами усіх гравців на ринку, реалії пандемічних часів яскравий приклад цьому. А люди у всі часи, і у всіх бізнесах найцінніший капітал.

  Екс-суддя шоу "МастерШеф" Ліза Глінська вдруге виходить заміж

Тож роботодавцям варто дбати про ментальне здоров’я співробітників, бути гнучкими, шукати підхід до покоління Z та не боятися давати шанс людям старшим 45 років.

Компаніям варто дбати про навчання співробітників та зміну кваліфікації, адже брак професійних кадрів лише зростає з кожним роком. Тож перепрофілювання, освоєння нових професій вже сформованими професіоналами – один з трендів майбутнього ринку праці.

Залишити відповідь