Актуальні новини

Довженко-центр покаже освітню програму “Українське єврейство у кіно. XX століття”

Традиційна освітня програма Національного центру Олександра Довженка – Культурфільм – цього року звертається до 80-ї річниці перших розстрілів у Бабиному Яру.
У межах Культурфільму 22-23 та 29-30 вересня відбудеться низка показів архівного та маловідомого кіно різних часів — від 1910-х до кінця 1990-х, присвяченого єврейській історії, українсько-єврейським взаєминам, Голокосту.
Кінопрограма супроводжуватиметься лекціями провідних фахівців з відповідної тематики та діячів української єврейської громади.
Розклад подій:
22 вересня— лекція Анатолія Подольського «Доля людини в умовах екстремального насильства. Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам’ять»,— перегляд фільму «Ізгой (Пам’ятай)» (1991, режисер Володимир Савельєв).23 вересня— лекція Марти Гавришко «Гендер і геноцид: єврейські жінки під час Голокосту в Україні»,— перегляд фільмів «Побачення з батьком» / «Місія Рауля Валленберґа» (1990, режисер Олександр Роднянський).29 вересня— лекція Йосифа Зісельса «Щезлий світ. Єврейське життя в Україні: 1930–1990-ті»,— перегляд фільму «Гер Цвіллінг та фрау Цукерман» (1999, режисер Фолькер Кепп).30 вересня— онлайн-лекція Йоханана Петровського-Штерна «Палестинофільська утопія: держава до держави»,— перегляд уривків фільму «Життя євреїв в Палестині» (1913, режисер Ноа Соколовський).

  Ахметов - позашлюбний син Кучми

Залишити відповідь